• BIG Challenge

• W dniu 9 kwietnia odbył się finał konkursu języka angielskiego  ‘The Big Challenge.’Uczniowie mieli za zadanie napisać  test leksykalno-gramatyczny. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie klasy 5:
            1. Marta Połukord
            2. Lena Dajnowska
            3. Karol Jędrzejczyk
            4. Wojciech Nabakowski
            5. Maria Rudnik
            Wszystkim uczestnikom należą się słowa podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie się do konkursu i jego ostateczną realizację. Wyniki uczniów w skali całej populacji krajowej będą znane w czerwcu.

Wojtek Samborski

• Sadzimy las

• Nowa galeria Sadzimy las została dodana do albumu fotograficznego

10 kwietnia- uczniowie klas IV-VIII brali udział a akcji SADZENIA LASU. Wyjechaliśmy grupą 70 osobową i posadziliśmy ponad 1500 sadzonek dębów. Wszyscy uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem i jako szkoła usłyszeliśmy wiele pozytywnych komentarzy ze strony Panów leśników. Po ciężkiej pracy mieliśmy przygotowane ognisko. Każdy z uczestników otrzymał upominek - komin z nadrukiem zwierzęcia leśnego.

K. Jaskulska

• Konkurs recytatorski poezji religijnej i patriotycznej

• UWAGA: zmiana terminu eliminacji szkolnych

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do dn. 14 V w sekretariacie szkoły.

Eliminacje szkolne odbędą się 8 V (środa) o godz. 9:40 w sali 1N

Konkurs przeprowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych.

- Kategoria I -  klasy I-III

- Kategoria II -  klasy IV-VI

- Kategoria III -  klasy VII-VIII

Każdy z uczestników przygotowuje się do recytacji jednego wybranego utworu  poetyckiego o tematyce religijnej lub patriotycznej.
            Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji: do 5 minut.

Regulamin konkursu na szczeblu powiatowym: Regulamin_konkursu_recytatorskiego.pdf

• Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

• 21 marca, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania zadań w ramach Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W naszej szkole w konkursie uczestniczyło 21 uczniów z klas II-VII. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy uczestnikom sukcesów.

Aneta Reginia

• Międzynarodowy Dzień Matematyki

• Międzyklasowy konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki. Bezkonkurencyjna klasa VII. Gratulujemy! Wykorzystano wyposażenie zakupione z #laboratoriumprzyszłości.

• Czytam z klasą

• Klasa II ukończyła I moduł  "Bądź dobry dla ludzi" międzynarodowego projektu "Czytam z klasą".  Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem "Na tropach dobroczynności". Uczniowie dobre przykłady z literatury poparli własną akcją charytatywną na rzecz braci mniejszych:)

• MISTRZOSTWA ŚWIETLICY W WARCABACH

• 1 i 8 marca 2024 roku rozegrany został turniej o mistrzostwo świetlicy w warcabach. Z 10 uczestników najlepsza okazała się Kinga Pietrzyńska z kl. III. Gratulujemy Kindze, ale i pozostałym uczestnikom za wolę walki i superkoncentrację:)!

Kornelia Lemecha, Piotr Parda

• CZARY-MARY, KURCZAK!

• Nowa galeria CZARY-MARY, KURCZAK! została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klas1-3 wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze. Odwiedzili norkę wielkanocnego zajączka, wykonali wielkanocne cuda, widzieli czary mary a także zaskoczeni byli "nerwowym śmingusem dyngusem":)!

• Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Warpunach z siedzibą w Zyndakach zaprasza

• rekrutacja 2024/2025

Drodzy rodzice/opiekunowie prawni zapisujący dziecko do klasy 1

informuję, że już 5 lutego rusza rekrutacja do klasy 1 naszej szkoły.

Dokumenty można pobierać bezpośrednio ze strony w zakładce Dokumenty - Rekrutacja 2024/2025

lub w sekretariacie szkoły

lub w przedszkolu Słoneczko w Warpunach.

Do klasy 1 w pierwszej kolejności przyjmujemy dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. Kandydaci zamieszkali poza obwodem naszej szkoły mogą być przyjęci do klasy 1 po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli będziemy jeszcze dysponować wolnymi miejscami w II etapie.

Zapraszamy :)

Małgorzata Trzeciakiewicz

• Halowy Turniej Piłki Nożnej

• 14 lutego w naszej szkole odbył się halowy turniej piłki nożnej. W rywalizacji wzięło udział siedem zespołów podzielonych na dwie kategorie klas IV-VI i VII-VIII. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. W młodszej kategorii wiekowej nasi zawodnicy wygrali rywalizację drużynową odnosząc dwa zwycięstwa i jedną porażkę. W starszej kategorii nasza szkoła zajęła drugie miejsce ustępując tylko Szkole Podstawowej nr. 2 z Mrągowa.

W turnieju wzięli udział: Lucjan Trzciński, Igor Chorążewicz, Maciej Adamelak, Piotr Gabrusewicz, Michał Szymański, Karol Jędrzejczyk, Dominik Więcek, Ksawery Konopka, Jakub Rolnik, Kuba Kulesza, Teofil Raczyński, Kacper Borzym, Szymon Szymański, Jakub Chrostowski, Krzysztof Łuński, Cyprian Ćwik, Szymon Trembowski, Łukasz Markowski, Piotr Domurat.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pucharów.

• Gramy z WOŚP

• Jak co roku, my także graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy:) Byliśmy w gronie 120 tysięcy wolontariuszy, a nasza lokalna społeczność, jak zawsze, zapełniła puszki w szczytnym celu:)