• Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza m. Mrągowa

• 12 października na boisku orlik na os. Mazurskim w Mrągowie rozegrany został Turniej piłki nożnej chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa.  Nasza Szkoła pokonała w tym turnieju SP Szestno oraz SP nr 4 w Mrągowie i ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju.Szkołę reprezentowali: Lucjan Trzciński, Igor Chorążewicz, Jakub Rolnik, Michał Szymański, Piotr Gabrusewicz, Szymon Szymański, Fabian Polakowski, Teofil Raczyński. GRATULACJE!

K. Lemecha

• Chłopaki NAJ NAJ …

•

Spośród wszystkich chłopców w szkole dziewczęta wyłoniły na podstawie głosowania:

Najprzystojniejszego Chłopaka w szkole – Gabrysia Gębkę

Najzabawniejszego Chłopaka w szkole – Zenka Grzelaka

Prawdziwego Dżentelmena – Tomka Tomczuka

Gratulujemy!

• RAZEM BEZPIECZNIEJ

• Nowa galeria RAZEM BEZPIECZNIEJ została dodana do albumu fotograficznego

#Rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka #Urząd Gminy Sorkwity #Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

• Dzień chłopaka

• Jak co roku pamiętałyśmy o święcie WSZYSTKICH CHŁOPAKÓW. Już od samego rana trwały przygotowania przepysznych deserów, które następnie wraz z życzeniami rozdałyśmy wszystkim młodszym i starszym Panom z naszej szkoły.

Dodatkowo zorganizowałyśmy wyjazd do kina w Olsztynie na film pt. „O psie, który jeździł koleją” – dla młodszych i „W pogoni za marzeniami” – dla starszych uczniów naszej szkoły.

Dziewczyny z SP Warpuny

• Próbna ewakuacja w szkole

• 03.10.2023 r.

Szybko, sprawnie, bezpiecznie!

03 października o godz. 10:40 w naszej szkole rozbrzmiały trzy długie dzwonki.  Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki.

Głównym celem próbnej ewakuacji było przypomnienie i praktyczne zastosowanie procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

• ProLog

• Nasza szkoła została zakwalifikowana do programu ProLog!

„ProLog” to projekt edukacyjny Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, którego celem jest wspieranie i rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów i nauczycieli. Udział w nim umożliwi pedagogom pogłębienie wiedzy z zakresu wykorzystania robotyki i myślenia komputacyjnego w ramach realizacji podstawy programowej z przedmiotów ścisłych oraz przyrodniczych.

Nasze nauczycielki Katarzyna Jaskulska, Agnieszka Sudek i Aneta Reginia są już po I etapie szkolenia i niedługo zaczną realizację zajęć w kl 6 z wykorzystaniem zestawów klocków Lego SPIKE wspierających naukę programowania.

Dla zwiększenia efektów edukacyjnych uruchomiany jest program grywalizacji. Co miesiąc ogłaszane jest zadanie konkursowe, a szkoła która zdobywa najwyższą liczbę punktów w całym programie, otrzymuje nagrodę główną w postaci specjalnych zajęć z programowania.

Szczegółowy opis projektu

• Talenciaki Lidla

• 01.10.2023 r.

Szanowni Rodzice, Uczniowie

Przypominamy, że ciągle jeszce trwa akcja Lidla "Szkoły pełne talentów"

Zeby otrzymać nagrodę potrzeba minimum 400 Talenciaków, bardzo prosimy o przekazywanie Talenciaków dla naszej szkoły.

• Laptop dla ucznia

• Program „Laptop dla ucznia” – wsparcie dla uczniów klas czwartych w roku szkolnym 2023/2024

28 IX uczniowie kl 4 otrzymali laptopy z rządowego programu "Laptop dla ucznia".

Laptopy odebrali rodzice naszych uczniów z rąk Wójta Gminy Sorkwity Pana Józefa Maciejewskiego.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.