• 2021/2022

• MARZEC  2022

GRUDZIEŃ 2021

Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Domu Dziecka w Mrągowie

w akcji „Paczuszka dla Maluszka”:

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli tę akcję!

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

Od 1 grudnia w szkole można pozostawić paczuszkę pod choinką udekorowaną
          w niebieskie bombki (hol obok sali nr 3 – przy klasie 8b ). W paczce mogą znaleźć się artykuły higieniczne dla dzieciaczków takie jak: proszki, oliwki, płyny do mycia, szampony dla dzieci, pieluchy, mydła, pieluchy tetrowe i flanelowe, akcesoria do pielęgnacji niemowląt, termometry, śliniaczki, ale także mleka modyfikowane, kaszki czy żywność dla niemowląt
          w słoiczkach. Zbiórka trwa do 20 grudnia 2020 r. Po zakończonej akcji wszystkie paczuszki zostaną przekazane do Domu Dziecka w Mrągowie.

Z góry dziękujemy za wsparcie!

Szkolny Klub Wolontariatu z opiekunem Katarzyną Polonis-Krysiak

LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021

W tym roku również uruchamiamy zbiórkę Góry Grosza!

Będziemy wdzięczni, jeśli zdecydujecie się przyłączyć do tegorocznej Akcji na rzecz dzieci nie wychowujących się w swoich rodzinach.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Postawcie w klasie pojemnik, słoik na zbiórkę.

Zbiórka trwa do końca kwietnia 2022 r. Wtedy nasi wolontariusze zbiorą Wasze grosze i przekażą je na konto organizatora : Towarzystwa Nasz Dom

LISTOPAD 2021

Dzięki inicjatywie uczniów klasy drugiej ruszamy z kolejną akcją!

Rozpoczynamy zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów. Idzie zima – trudny czas dla bezdomnych zwierząt. Możemy im pomóc – wystarczy przyłączyć się do naszej zbiórki.

Karmę przynosimy do wychowawczyni klasy drugiej – Pani Elżbiety Łotysz.

Drodzy Uczniowie,

zachęcamy Was do wzięcia udziału w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać wolontariuszem.

Celem konkursu jest uczenie młodzieży ze szkół podstawowych bezinteresownej pomocy potrzebującym we współpracy z rodzicami i czerpanie z tego satysfakcji.

Każdy uczeń, który zgłosi chęć udziału w konkursie (do Pani Katarzyny Polonis-Krysiak lub do Pana Piotra Pardy), zakłada zeszyt pt. Dzienniczek Dobrych Uczynków. W zeszycie zapisuje wykonane przez siebie dobre uczynki. Strony dzienniczka można ozdabiać - kreatywność mile widziana. Przykłady dobrych uczynków do odebrania u wyżej wymienionych nauczycieli.

Konkurs  trwa  do 15 stycznia 2022 roku. Na autorów najciekawszych dzienniczków czekają nagrody a jeden wybrany przez Komisję konkursową Dzienniczek Dobrych Uczynków zostanie wysłany na konkurs ogólnopolski do organizatora - Fundacji Dwa Skrzydła Anioła w Lublinie.

Więcej informacji na stronie:

PAŹDZIERNIK 2021

ZBIÓRKA LEGO
          W październiku zbieraliśmy klocki lego na potrzeby naszej szkoły .
          Klocki, których już nikt w domu nie układa, znajdą nowe życie w szkole podczas zajęć dodatkowych i świetlicowych.
          Akcję z pewnością powtórzymy za jakiś czas!

WRZESIEŃ 2021
          Zakończyliśmy zbiórkę artykułów szkolnych w akcji charytatywnej „Kredkobranie” organizowanej przez Fundację Ignatianum w Krakowie i Stowarzyszenie "Korzenie".
          Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych,
          w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji,

za wsparcie i zaangażowanie!