• Innowacja pedagogiczna: CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

III moduł projektu CZYTAM Z KLASĄ - POZNAJEMY ZAWODY

Bardzo nam miło poinformować, że uczniowie klasy II ukończyli realizację III modułu. Wybraliśmy lekturę pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Uzupełniliśmy lekturniki, wykonaliśmy lektury na wieszaku-sznurku oraz zorganizowaliśmy pokaz mody pod hasłem "Poznajemy zawody". Na zakończenie uczniowie spotkali się ze strażakami.

II moduł projektu CZYTAM Z KLASĄ - NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Podsumowanie realizacji modułu I w klasach 1-3

W kl 2 dzieci zabawiły się w ilustratora i wykonały ilustracje do przeczytanej lektury pt. " Rany Julek! O tym, jak Julek został poetą"oraz obejrzały film o życiu Juliana Tuwima. Uzupełniliśmy lekturniki oraz wykonaliśmy lektury w pudełku.

Natomiast w kl 3 lekturą, z którą uczniowie chcieli pracować został Plastuś. Uzupełniliśmy lekturniki i napisaliśmy dalsze - wymyślone przez dzieci przygody Plastusia. Dzieci wykonały ilustracje do swoich historii, stworzyliśmy klasową książkę. Uczniowie bardzo chętnie stworzyli  "Lekturę w pudełku" i zrobili Plastusiowy domek.

Gościliśmy w szkole również uczennice szkoły chemicznej w Olsztynie, które przeprowadziły wiele ciekawych eksperymentów z udziałem dzieci.

Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu z lokalną pisarką Katarzyną Enerlich.

Uczniowie klasy 2

Uczniowie klasy 3

I moduł projektu CZYTAM Z KLASĄ - PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Podsumowanie realizacji modułu I w klasach 1-3

1. Stworzyliśmy klasową Chmurkę, a następnie każdy pastelami namalował swoją.

2. Wzięliśmy udział w Dniu Postaci z Bajek.

3. Wybraliśmy lekturę "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego.

4. Uzupełniliśmy lekturniki.

5. Wykonaliśmy makietę peronu w Marittimie.

6. Zwiedziliśmy wirtualne Miasto Zawodów w Mapie Karier.

7. Zorganizowaliśmy spotkanie z podróżnikami - kolejarzami.

kl_3_potwierdzenie_realizacji_MODULU_I.pdf

Uczniowie klasy 1

w ramach  realizacji I modułu z projektu ,, Podróże małe i duże" zapoznali się z wybraną  lekturą pt.,,O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Wykonali swoje chmurki, część zadań z lekturnika.  Umieścili na mapie Włoch miasta odwiedzane przez głównego bohatera, z plasteliny zrobili psa Lampo. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w Dniu Postaci Z Bajek.

Uczniowie klasy 2

z wielkim zapałem przystąpili do realizacji I modułu projektu CZYTAM Z KLASĄ. Wysłuchaliśmy opowiadania o chmurce Tosi. Każdy uczeń stworzył swoją chmurkę. Uzupełniliśmy pierwsze strony lekturnika. Omawiamy lekturę "O psie, który jeździł koleją". 5 listopada obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Uczniowie klasy 3

Innowacja pedagogiczna

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” międzynarodowy projekt edukacyjny

wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III - edycja III

Imię i nazwisko autora projektu: Honorata Szanecka

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego innowację:

Irena Świder - klasa I

Elżbieta Łotysz - klasa II

Marzena Paga - klasa III

Innowacja pedagogiczna realizowana będzie od 2 listopada 2021 r. do 31 maja 2022 r.

Cele ogólne:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
          • rozwijanie aktywności czytelniczej,
          • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
          • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
          • zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,
          • wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie, integracja zespołu klasowego,
          • integracja zespołu klasowego,
          • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ od 02.11.2021r. do 31.12.2021 r. - PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

II MODUŁ od 01.01.2021r. do 31.03.2022 r. - NAUKOWY ZAWRÓT GLOWY