• Nasz KMO wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu "Razem dla lepszej przyszłości"

• Miło nam poinformować, że działający od niedawna przy szkolnej świetlicy Klub Młodych Odkrywców  "Drużyna Odkrywców" zdobył grant w wysokości 4680 zł na materiały i pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć z zakresu konstruowania, eksperymentowania, programowania.  Projekt ma na celu rozwijanie umiejętności naukowych uczniów, jak również, poprzez kształcenie ich umiejętności współpracy i poznawanie różnych kultur, ma za zadanie wspierać integrację dzieci z Polski i Ukrainy.

Kornelia Lemecha, Piotr Parda

• Kiermasz dla Kacperka

• 5 grudnia, w ramach mikołajkowego dzielenia się serduchem uczniowie wraz z rodzicami przygotowali kiermasz na rzecz chorego Kacperka.  Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pyszne słodości i charytatywny gest. Szczególne podziękowania za pomoc należą się naszym nieocenionym Paniom: Michalinie Domian, Danucie Barszczewskiej, Joannie Woźniel, Natalii Śliwińskiej, Agacie Świder.

K. Polonis-Krysiak

• PROLOG_wyzwanie 1

• Nauczyciele uczą się, uczniowie budują, programują. Pierwsze wyzwanie prologowe- plakat promujący projekt- zrealizowano:)

• WITAMINY W JESIENNYCH OWOCACH I WARZYWACH

• W ostatnim tygodniu listopada w każdej z klas odbyły się zajęcia warsztatowe nawiązujące do profilaktyki zdrowego odżywiania się w okresie jesienno - zimowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę warzyw i owoców oraz bogactwo witamin znajdujących się w nich. Uczniowie klas młodszych poza zdobywaniem wiedzy w tym temacie skupiali się na własnoręcznym przygotowaniu zdrowych i kolorowych sałatek i kanapek. Klasy starsze tworzyły lapbooki mówiące o tym gdzie znajdziemy konkretne witaminy i jaka jest ich funkcja w organizmie człowieka. Projekt zakończyliśmy spotkaniem przy ogromnym, suto zastawionym stole zdrowych przekąsek i deserów przygotowanych przez mamy naszych uczniów.

• Czytam z klasą

• Klasa II ukończyła I moduł międzynarodowego projektu "Czytam z klasą"-  "Bądź dobry dla ludzi". Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem "Na tropach dobroczynności".

• MIKOŁAJKI

• Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość – MIKOŁAJ prosto z Laponii. Ponieważ wszyscy uczniowie z naszej szkoły są wyjątkowo grzeczni, dlatego każdy otrzymał upominki. Już przed pierwszą lekcją na wszystkich, w ich szkolnych butach czekały czekolady. Później Mikołaj wręczał słodkie i świąteczne upominki.