wszyscy uczniowie nadal będą uczyć się w trybie zdalnym
Do 25 kwietnia uczniowie wszystkich szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.
Przedszkola i żłobki zostaną otwarte od 19 kwietnia.
wszyscy uczniowie nadal będą uczyć się w trybie zdalnym
Do 25 kwietnia uczniowie wszystkich szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.
Przedszkola i żłobki zostaną otwarte od 19 kwietnia.
Przypadający 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uchwalony został 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla uczczenia pamięci wszystkich Polaków wymordowanych na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku: oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej, urzędników i wszystkich innych przedstawicieli polskiej inteligencji. Święto to upamiętnia jedno z najsmutniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.
Aby przechować pamięć o tym tragicznym wydarzeniu, uczniowie klas siódmych oraz ósmej wykonali prace plastyczne nawiązujące do słów: „Katyń – pamiętamy”. Inspirowali się też poezją katyńską Zbigniewa Herberta, Piero Onifianiego, Waldemara Kani.
Katarzyna Polonis-Krysiak
wszyscy uczniowie nadal będą uczyć się w trybie zdalnym
Do 18 kwietnia br. przedłużone zostanie nauczanie zdalne dla uczniów wszystkich szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Przedszkola i żłobki również pozostają zamknięte.
Nasze najpiękniejsze Palmy i Pisanki Wielkanocne
Dnia 25 marca Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach ogłosił wyniki konkursu na ,,Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną”.
Uczennice naszej szkoły zdobyły wiele nagród:
w kat. kl. I-IV
PALMY
1 miejsce – Lenka Dajnowska - kl 2
PISANKI
2 miejsce – Lenka Dajnowska - kl 2
w kat. kl. V-VIII
PALMY
1 miejsce – Amelia Bubrowiecka kl 5
1 miejsce – Oliwia Krupińska kl 5
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
W lutym i marcu 2021 testowaliśmy w szkole zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime
Zastanawiając się nad skutecznym wykorzystaniem LEGO Education w pracy na zajęciach szkolnych, doszłam do wniosku, że jedyną rzeczą, która mnie ogranicza w wykorzystaniu tych genialnych klocków jest tylko moja kreatywność. Nie ma lekcji na których ich nie wykorzystamy. Myślę, że użycie robotów w pracy z uczniami to przeniesienie świata młodego pokolenia w mury szkoły. LEGO Education to niewidzialny pomost łączący „cyfrową” młodzież z rzeczywistością szkolną.
Zaczynając wspólną przygodę z LEGO Education przypomniałabym moim uczniom, że 18 lutego 2021 roku wylądował na Marsie Łazik Perseverance. Zbiera on dla nas informację o życiu na tej planecie. Czy to nie byłoby wspaniałe poznać bliżej zasady działania robotów? Jak to się dzieje, że robot jedzie prosto, cofa, skręca, kręci się w koło? W jaki sposób układamy algorytmy jego zachowania? Świat Sztucznej Inteligencji. Magiczny świat zmieszany z naszą codziennością. A może by tak zabawić się w naukowców z NASA i wysłać Naszego Robota – Łazika na niezwykłą planetę wymagającą zbadania – Klasa. Sprawdźmy czy kąty w klasie na pewno są proste, czy odległości między stolikami wszędzie są takie same? Czy kolory ścian w różnych salach lekcyjnych są identyczne? Może zmierzymy powierzchnie naszych klas przy pomocy zaprojektowanego robota utrwalając przy okazji wzory matematyczne? Może ołówek od kolegi z przeciwległego końca sali nie musi lecieć nad głowami uczniów i atakować niewinnych. Niech Pomocnik – Robot nam go przywiezie.
Moich pomysłów jest mnóstwo, czekają na realizację. Z niecierpliwością czekam też na propozycje moich uczniów. Jestem bardzo ciekawa ich pomysłów na wykorzystanie Robotów. Będzie dużo zabawy, a przy okazji się czegoś nauczymy!
Aneta Reginia
22 marca uczciliśmy nadejście Wiosny. Dziękujemy za aktywny udział w zabawie i konkursach.
Oto zwycięzcy w konkursie "Marzanna z naturalnych surowców":
kl. 1-3: Michał Brzostek, kl. I
kl. 4-6: Oliwia Krupińska, kl. 5
kl. 7-8: Alicja Szymańska, kl. 7A
14 marca w tym roku po raz pierwszy obchodzony był Międzynarodowy Dzień Matematyki.
U nas w kraju obchodzony był też Dzień Liczby Pi, ponieważ wartość tej powszechnie znanej stałej matematycznej, wynosi w zaokrągleniu 3,14.
My również, w naszej szkole, 15 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. W tym dniu na zajęciach świetlicowych młodsi uczniowie wykonywali pracę plastyczne związane z liczbą PI. Klasy IV- VIII na lekcjach matematyki zapoznały się z historią liczby Pi, licznymi ciekawostkami z nią związanymi. Uczniowie wzięli udział w teleturnieju na platformie wordwall. Najlepsi w szkole okazali się:
I miejsce – uczeń klasy VI – Maciej Nabakowski
II miejsce – uczeń klasy IV - Piotr Domurat
III miejsce – uczennica klasy VIIA – Alicja Szymańska
Umysłowej rozrywki naszym uczniom dostarczyło PiDoku. Uczniowie mieli możliwość również wykazania się umiejętnościami polonistycznymi, tworząc Pi-sane wierszem oraz słowny mix Dzień Liczby Pi i słowny mix Dzień Matematyki. W myśl cytatu Glenna Domana: „Im więcej zabawy tym więcej nauki” bawiliśmy się świetnie.
Aneta Reginia, Iwona Laska
wszystkie klasy będą nauczane zdalnie
Od 22 marca uczniowie klas 1-3 oraz klas 4-8 realizują naukę zdalnie.
W związku z przejściem wszystkich klas szkoły na tryb zdalny:
- Nauczanie zdalne będzie nadal prowadzone platformie G Suite wg wcześniej ustalonych zasad.
- Dopuszcza się prowadzenie konsultacji dla klas ósmych w formie stacjonarnej w szkole z przedmiotów egzaminacyjnych (język polski, język angielski, matematyka). Uczniowie klas ósmych, którzy chcą skorzystać z konsultacji stacjonarnych z przedmiotów egzaminacyjnych mają obowiązek zgłoszenia się przez e-dziennik do nauczyciela danego przedmiotu i poinformowania go o wyrażeniu woli uczestnictwa w zajęciach stacjonarnych. W czasie trwania konsultacji dla klas ósmych z przedmiotów egzaminacyjnych należy zachować bezwzględny rygor sanitarny - założyć maseczkę ochronną oraz umyć i zdezynfekować ręce.
- Dopuszcza się możliwość zorganizowania zajęć specjalistycznych w szkole dla uczniów, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Zajęcia specjalistyczne będą prowadzone według ustalonego harmonogramu (po wcześniejszym kontakcie rodzica ze specjalistą). W czasie trwania zajęć specjalistycznych należy zachować bezwzględny rygor sanitarny - założyć maseczkę ochronną oraz umyć i zdezynfekować ręce.-
- Świetlica szkolna będzie czynna tylko dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki, wnioskują pisemnie do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką.
uczniowie klas 1-3 nauka w trybie hybrydowym, uczniowie klas 4-8 mają nadal naukę zdalną
Szanowni Państwo!
Od dnia 15 marca 2021r.
- w klasach 4-8 nadal obowiązuje nauczanie zdalne.
- klasy 1-3 rozpoczynają naukę w trybie hybrydowym (tzn.mieszanym). Uczniowie przychodzą zgodnie z harmonogramem.
Nadal obowiązuje reżim sanitarny: dezynfekcja, maseczki, odległość. Zajęcia będą prowadzone w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MEN, MZ i GIS i opracowanymi na ich podstawie wewnątrzszkolnymi procedurami bezpieczeństwa.
Do budynku szkoły wchodzą tylko uczniowie. Rodzice kontaktują się ze szkołą telefonicznie lub poprzez dziennik Librus.
Informuję, że świetlica szkolna nadal może być czynna tylko dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Dowożenie prowadzone będzie wg nowego rozkładu jazdy (aktualny w załączeniu).
Od dnia 15 marca 2021 r. do odwołania, w szkole nie będzie wydawanych obiadów.
pracę konkursową wraz z niezbędnymi dokumentami należy przesłać do dnia 9.04.2021 r.
Uprzejmie informujemy, że Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych mieszkańców wsi, organizuje II edycję Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym.
Do konkursu mogą przystąpić dzieci w wieku 11-14 lat, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników.
Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Kasy:
Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku. W tym dniu oddajemy hołd bohaterom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej w Polsce. Aby uczcić ich pamięć uczniowie naszej szkoły przygotowali galerię Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych.
K.Polonis-Krysiak
wszystkie klasy będą nauczane zdalnie
Od 01 marca uczniowie klas 1-3 oraz klas 4-8 realizują naukę zdalnie.
Od 1 marca br. w województwie warmińsko-mazurskim wszystkie szkoły będą zamknięte.
Nauka zdalna będzie obowiązywała w tym województwie na wszystkich etapach edukacyjnych.W pozostałych województwach uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą kontynuować naukę stacjonarną. Starsi uczniowie muszą jeszcze poczekać na powrót do szkół.
W/w regulacje mają obowiązywać do 12 marca br.
W związku z przejściem wszystkich klas szkoły na tryb zdalny:
- Nauczanie zdalne prowadzone jest na platformie G Suite wg wcześniej ustalonych zasad.
- Dopuszcza się prowadzenie konsultacji dla klas ósmych w formie stacjonarnej w szkole z przedmiotów egzaminacyjnych (język polski, język angielski, matematyka). Uczniowie klas ósmych, którzy chcą skorzystać z konsultacji stacjonarnych z przedmiotów egzaminacyjnych mają obowiązek zgłoszenia się przez e-dziennik do nauczyciela danego przedmiotu i poinformowania go o wyrażeniu woli uczestnictwa w zajęciach stacjonarnych. W czasie trwania konsultacji dla klas ósmych z przedmiotów egzaminacyjnych należy zachować bezwzględny rygor sanitarny - założyć maseczkę ochronną oraz umyć i zdezynfekować ręce.
- Dopuszcza się możliwość zorganizowania zajęć specjalistycznych w szkole dla uczniów, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Zajęcia specjalistyczne będą prowadzone według ustalonego harmonogramu (po wcześniejszym kontakcie rodzica ze specjalistą). W czasie trwania zajęć specjalistycznych należy zachować bezwzględny rygor sanitarny - założyć maseczkę ochronną oraz umyć i zdezynfekować ręce.-
- Świetlica szkolna będzie czynna tylko dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w strefie czerwonej i żółtej).
webinar dla wszystkich rodziców, pedagogów, nauczycieli oraz psychologów
Drodzy rodzice,
zapraszamy serdecznie na wyjątkowy darmowy webinar (szkolenie online) pod tytułem „Jak uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami w sieci?”
Jakie zagrożenia czają się w sieci? Czy zdajesz sobie sprawę z takich zagrożeń, jak hejt, pornografia, bullying lub niechciane znajomości z anonimowymi internautami? Jak mądrze chronić swoje dziecko przed zagrożeniami z internetu? Na te pytania odpowie nam nasz gość – Agata Kobylińska, współzałożycielka fundacji EduKaBe, pedagożka i specjalistka od bezpieczeństwa w sieci dla dzieci i młodzieży.
Webinar odbędzie się 5 marca (piątek) godzina 19:00
Webinar jest darmowy, wystarczy zapisać się poprzez formularz: https://webinar.tutore.eu/cyber/
Kontakt dla rodziców: 535 385 201
Ania Jankiewicz z Tutore.eu
15 lutego 2021 r. odbyło się spotkanie online pt. „Bezpieczny uczeń – jak unikać zagrożeń” adresowane do uczniów klas I-III szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu pn. „Czy wiesz, że możesz mówić nie…” realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie wspólnie z Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Policjantka omówiła najważniejsze zagrożenia związane z pokonywaniem drogi do szkoły, pobytem w szkole, przebywaniem w domu, w miejscach publicznych oraz na podwórku. Była to doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku noszenia odblasków i ich znaczenia dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Adresaci spotkania dowiedzieli się również, jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione. Na zakończenie uczniowie utrwalili znajomość numeru telefonu alarmowego 112 i zasady postępowania w sytuacji, kiedy z takiego numeru trzeba będzie korzystać.
9 i 12 lutego klasy I-III obchodziły Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Jasna i ciemna strona Internetu". Podczas warsztatów porządkowaliśmy wiedzę, jakie korzyści płyną z sieci a jakie czyhają w niej niebezpieczeństwa i jak sobie z nimi radzić. Nie obyło się też bez demonstarcji jak wygląda i działa sieć internetowa- przy okazji jeszcze wykorzystując końcówkę karnawału można było wyginać ciało śmiało:).
A.S
Od 15 lutego klasy 1-3 uczą się stacjonarnie, uczniowie klas 4-8 kontynuują naukę zdalną do 28.02.2021 r.
Powered by aSc EduPage