• The Big Challenge 2023

• W konkursie języka angielskiego The Big Challenge 2023, uczennica klasy 6 Zuzanna Siwik uzyskała 301/ 350 punktów możliwych do zdobycia i zajęła 4 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim na 281 biorących udział w tym konkursie.

Pozostali uczniowie, którzy reprezentowali szkołę:

Wojciech Nabakowski

Lena Dajnowska

Karol Jędrzejczyk

Nadia Cholewińska

Maja Cekała

Maciej Nabakowski

Wszystkim uczestnikom należą się słowa podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie się do konkursu i jego ostateczną realizację.

• 23 - 25.05.2023 r.

Uczniowie kl 8 naszej szkoły dzisiaj podeszli do pierwszego ważnego egzaminu w życiu.

Egzamin ósmoklasisty to ostatni etap nauki w szkole podstawowej. Sprawdza wiedzę i umiejętności nabyte w ciągu 8 lat.

Egzamin ten będzie trwał przez trzy kolejne dni:

- pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

- drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

- trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.

Na oficjalne wyniki ósmoklasiści będą musieli jednak trochę poczekać. Poznają je 3 lipca, pojawią się one na internetowych indywidualnych kontach uczniów.

Z kolei zaświadczenie o szczegółowych wynikach każdy otrzyma 6 lipca. Na takim zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu, czyli odsetek liczby ósmoklasistów, którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający.

Powodzenia!

• Żołnierze dla 8 klasy

• Nowa galeria Żołnierze dla 8 klasy została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 18 maja odwiedzili nas żołnierze 41 Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku.

Żołnierze wsparli działania szkoły w realizacji zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa w zakresie kształtowania postaw obronnych. Uczniowie poznali:

- zasady bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką,

- podstawowe części składowe broni strzeleckiej,

- postawy strzeleckie,

- zgrywanie przyżądów celowniczych.

Dziękujemy :)

• XXIII Puchar Tymbarku

• Nasi uczniowie z klas II i III 17 maja wzięli udział w piłkarskiej XXIII edycji Pucharu Tymbarku.

Do Iławy zjechały najlepsze szkolne drużyny naszego województwa. Nasi zawodnicy spisali się dzielnie, choć rywale okazali się lepsi.

Zdobyte doświadczenie być może zaprocentuje w przyszłości. Życzymy tego z całego serca!

• Dzień Śmiechu

• Zorganizowany 8 maja przez Samorząd Uczniowski Dzień Śmiechu obfitował w dowcipy i liczne żarty. Tego dnia przebieraliśmy się za płeć przeciwną – chłopaki za dziewczyny, a dziewczyny za chłopaków. Już na początku dnia każdy otrzymał liścik z zapisanym dowcipem na poprawę humoru, a cała szkoła została udekorowana zabawnymi memami.

• Powiatowy Konkurs "Matematyka po angielsku"

• Nasz uczeń Maciej Nabakowski jako jeden z 29 uczniów (na 130 uczniów ze szkół powiatu mrągowskiego) zakwalifikował się do finału konkursu "Matematyka po angielsku". Gratulujemy sukcesu i wszechstronności!

• Warsztaty Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii w Olsztynie

• 8 maja odwiedzili nas trenerzy ze Stowarzyszenia ROBISZ.TO, którzy dla uczniów klasy 5 przeprowadzili warsztaty Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii w Olsztynie

grupa I:  "Humor-ino" (elektronika)

grupa II: "Budujemy ekologiczny zbiornik retencyjny" (modelowanie i druk 3D)

• 5 MAJA SADZIMY W CAŁEJ POLSCE! AKCJA - ŁĄCZĄ NAS DRZEWA

• Tego dnia uczniowie z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli i pracowników lasu sadzili dęby w rejonie ZŁOTY POTOK. Po ciężkiej i wzorowej pracy (to opinia Pana Leśniczego) mieliśmy ognisko z kiełbaskami oraz poczęstunek (kanapki z konfiturą z owoców leśnych okazały się hitem). Dodatkowo każdy uczeń otrzymał od Nadleśnictwa Mrągowo na pamiątkę upominek. Cała akcję zakończyliśmy sprzątaniem lasu.

• I znów zapachniało wiosną:)

• Świeżo wyciskane soki, własnoręcznie wykonane sorbety, koktajle: tak podsumowali uczniowie klasy 2 projekt edukacyjny "Zdrowo jem, więcej wiem".  A my tam byliśmy, tych pyszności próbowaliśmy:)

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 27 kwietnia 2023 roku w Mrągowie odbyły się Powiatowe Eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów powiatu mrągowskiego. Naszą szkołę reprezentowała mieszana drużyna składająca się z uczniów klas 5 i 6 – Kamila Dąbrowska, Agnieszka Rudnik, Adam Domian i Piotr Domurat.

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• Oto nasi zwycięzcy i wyróżnieni w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: Wojciech Nabakowski: 2 miejsce, Adam Domian, Wiktoria Rolnik: wyróżnienia. Gratulujemy!

• AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

• Klasa 3 zakończyła projekt Akademia Bezpiecznego Puchatka. Ostatnim elemetem projektu był udział w konkursie polegającym na odpowiedzi na pytanie: O jakich zasadach powinniśmy pamietać w drodze, w szkole, w domu, Internecie i w relacjach z rówieśnikami? Odpowiedź miała formę mapy myśli:).