W listopadzie uczniowie klas IV, V i VI pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Bawili się w Parku Trampolin oraz uczestniczyli w pokazie zatytułowanym "Ziemia, słonce, księżyc" w olsztyńskim Planetarium.
W listopadzie uczniowie klas IV, V i VI pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Bawili się w Parku Trampolin oraz uczestniczyli w pokazie zatytułowanym "Ziemia, słonce, księżyc" w olsztyńskim Planetarium.
Ubiegły tydzień przebiegał w świetlicy pod hasłem "Andrzejki". Uczniowie poznali krótką historię powstania Andrzejek, tradycję andrzejkowania, przysłowia związane z Andrzejkami oraz różne wróżby: lanie wosku, wyścig butów, przekłuwanie serca, rzucanie skórki z obranego jabłka, wróżba - co mnie czeka, jaki będę miał zawód, pudełko z przepowiednią. Dużą frajdę sprawił dzieciom konkurs tańca na gazecie z woreczkiem na głowie, okazało się, że nie jest to takie proste. Wróżby i konkursy zakończyliśmy uśmiechem.
Małgorzata Bączyk
23.11.2017 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W klasach I-III SP uczniowie poznali wszystkie „Prawa Dzieci”. Przedstawiono narodziny Praw Dziecka w Polsce, cytowano słowa Janusza Korczaka „Nie ma ludzi, są dzieci”. Ten szczególny dzień połączono z Dniem Kredki. Uczniowie wysłuchali bajki o dwóch ołówkach. Rozmawialiśmy o przyjaźni, szacunku, tolerancji i akceptacji inności. Spotkaniom towarzyszyła miła atmosfera i świetna zabawa. W klasach starszych wykonano plakaty promujące prawa dziecka, wzmacniano samoocenę dzieci. Poruszano tematy trudne np. prawa dzieci na świcie.
Warto dodać ,że o Prawach Dziecka pamiętamy cały rok, a nasze korytarze zdobią ich treści.
Agnieszka Murach
16 listopada to dzień kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W związku z tym "Jesteśmy tolerancyjni" to temat tygodnia w świetlicy szkolnej. Uczniowie brali udział w zajęciach o tematyce: " Różnimy się od siebie", "Każdy z nas jest inny " i " Tolerancja - co łatwo a co trudno akceptować". Realizacja tej tematyki miała na celu kształtowanie szacunku dla odmienności innych osób, wyrabianie przekonania, że inny nie znaczy gorszy, rozwijanie świadomości granic tolerancji, szukanie odpowiedzi na pytanie - dlaczego ludzie są nietolerancyjni.
Uczniowie z klas V, III i I wykonali prace pod hasłami - "Uczymy się tolerancji", "Tolerancja wokół nas", "Tolerancja zbliża ludzi ", " Wszyscy jesteśmy równi ". Podczas realizacji tej tematyki uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem zarówno podczas współnych dyskusji jak i w czasie wykonywania prac plastycznych.
Małgorzata Bączyk
10 listopada uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej uczestniczyli we wspaniałym koncercie laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej, który dzień wcześniej odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Warpunach. Zdobywcy pierwszych miejsc, w różnych kategoriach wiekowych, zaśpiewali przygotowane przez siebie pieśni tematycznie związne z obchodzonym corocznie Świętem Niepodległości.
Nad całością Konkursu oraz Akademii czuwały Pani: Katarzyna Polonis-Krysiak, Agnieszka Łosińska oraz Irena Świder, która, wokalnie, przygotowywała uczniów do Konkursu. Laureatom serdecznie gratulujemy.
Radosław Konieczny
6 listopada w Mrągowie odbyły się eliminacje Turnieju o puchar Tymbarku. Nasza szkoła wystąpiła w kategorii chłopców U 12. W tej kategorii rywalizowaliśmy z zespołami Szkoły Podstawowej z Szestna oraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Mini Soccer z Mrągowa.
W pierwszym meczu przegraliśmy 3:0 z UKS z Mrągowa. Mieliśmy w tym meczu swoje szanse, jednak nasza porażka była zasłużona. W drugim meczu zagraliśmy o wiele lepiej i pokonaliśmy rówieśników z Szestna 5:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Erwin Dudkowski (aż 2), Witek Cesarek, Damian Trzciński, Witek Łuński.
Skład zespołu: Filip Woźniel, Filip Borzym, Damian Trzciński, Witold Cesarek, Witold Łuński, Erwin Dudkowski, Kajetan Kaczmarczyk, Antoni Siwicki.
Karol Lemecha
7.11.2017 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty związane ze Świętem Niepodległości. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się o smutnym czasie w historii naszej ojczyzny, kiedy zaborcy, trzy mocarstwa: Austria, Prusy ( późniejsze Niemcy ), Rosja - w 1795 r. podzielili między siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo.
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny :" Polskie symbole narodowe", układali z rozsypanki literowej - hymn, flaga, orzeł. Pracowali z kartą pracy, kolorowali godło oraz kolorowali i wycinali flagę. Został również odśpiewany hymn z zachowaniem odpowiedniej postawy. Prace uczniów zostały wyeksponowane na wystawie w świetlicy. Warsztaty miały na celu kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju, regionu, małej ojczyzny.
Małgorzata Bączyk
Pod tytułowym hasłem w naszej szkole obyło się szereg akcji związanych z propagowaniem czytelnictwa. Ponadto kilkoro uczniów, w ramach tejże akcji, uczestniczyło w warsztatach z programowania komputerowego.
Zapraszamy do Galerii zdjęć.
R. Konieczny
26 października w Szkole Podstawowej w Warpunach, w ramach programu Youngster zorganizowano wieczór filmowy, w trakcie którego uczniowie 3 klasy gimnazjum wypełniali przygotowane wcześniej karty pracy oraz oglądali film związany z tematyką Halloween.
Wojtek Samborski
16 października uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej pod opieką Pań: Wiesławy Lewandowskiej i Ireny Świder odwiedzili Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie oraz uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Moniką Bronicką.
W Muzeum uczniowie poznawali historię Mazur, a także obejrzeli wystawę poświęconą faunie Warmii i Mazur. W Bibliotece Miejskiej w Centrum Kultury i Turystyki uczestniczyli w spotkaniu autorskim Pani Marty Bronickiej, żeglarki, reprezentantki Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney i autorki książki dla dzieci pt. "Przygoda na rafie".
Radosław Konieczny, Wiesława Lewandowska
W piątek 20 października w Parku Sikorskiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego organizowane w ramach kalendarza SZS. Organizatorem zawodów było Centrum Kultury i Turystki w Mrągowie we współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu mrągowskiego. W konfrontacji dziewcząt ze szkoły podstawowej nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne. Drużyna w składzie: Nikola Lisek, Maja Woźniel, Martyna Brzoza, Julia Wasilewska i Aurelia Szymańska już na drugiej zmianie objęła prowadzenie i nie oddała już go do końca biegu. Dziewczęta pobiegły rewelacyjnie i nie miały sobie równych. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych nasza drużyna w składzie: Paweł Żur, Filip Woźniel, Witold Łuński, Erwin Dudkowski i Oliwier Olbryś zajęła czwarte miejsce na sześć szkół biorących udział w zawodach. Dziewczęta w kategorii szkół gimnazjalnych również osiągnęły bardzo duży sukces. Drużyna w składzie: Karolina Zapert, Wiktoria Cesarek, Patrycja Lisek, Natalia Lisek i Aleksandra Romaniuk zajęły drugie miejsce. Bezkonkurencyjni byli nasi gimnazjaliści, Daniel Szymański, Daniel Olk, Gabriel Wójcik, Tomasz Lewandowski i Jakub Domurat z ogromną przewagą wygrali swój bieg. Na ostatniej zmianie Daniel Szymański mógł być już spokojny o zwycięstwo naszej drużyny. Uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony i przywieźli do szkoły trzy puchary.
Klasyfikacja końcowa zawodów:
Szkoły podstawowe – dziewczęta
1 miejsce – SP Warpuny
2 miejsce – SP Piecki
3 miejsce – SP Nawiady
4 miejsce – Zespół Szkół nr 1 Mrągowo
5 miejsce – Zespół Szkół nr 1 Mrągowo
Szkoły podstawowe – chłopcy
1 miejsce – Zespół Szkół nr 1 Mrągowo
2 miejsce – Piecki
3 miejsce – Zespół Szkół nr 1 Mrągowo
4 miejsce – SP Warpuny
5 miejsce – SP Boże
6 miejsce – Nawiady
Szkoły gimnazjalne – dziewczęta
1 miejsce – Gimnazjum Mikołajki
2 miejsce – Gimnazjum Warpuny
3 miejsce – Gimnazjum Piecki
4 miejsce – Zespół Szkół nr 1 Mrągowo
5 miejsce – Zespół Szkół nr 1 Mrągowo
Szkoły gimnazjalne – chłopcy
1 miejsce – Gimnazjum Warpuny
2 miejsce – Gimnazjum Mikołajki
3 miejsce – Gimnazjum Piecki
4 miejsce – Zespół Szkół nr 1 Mrągowo
5 miejsce – Zespół Szkół nr 1 Mrągowo
Karol Lemecha
16 października obchodziliśmy 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili na forum szkoły życiorys tego wybitnego człowieka. Całość przedstawienia została wzbogacona muzyką Jana Sebastiana Bacha i slajdami z życia św. Jana Pawła II.
Piotr Parda
13 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Bączyk, Jolanty Domin oraz Ireny Świder, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z elementami tańca. Pani dyrektor Beata Gołębicka wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej za ubiegły rok szkolny. Otrzymały je Panie: Katarzyna Jaskulska, Katarzyna Polonis-Krysiak, Iwona Laska oraz Marzena Paga.
Życzenia w imieniu Rady Rodziców złożyła Jej przewodnicząca Pani Iwona Nabakowska.
W spotkaniu uczestniczyli też Pani Małgorzata Tumińska, dyrektor Zakładu Obsługi Szkół w Sorkwitach oraz Pan Józef Maciejewski, wójt Gminy Sorkwity, który przekazał kwiaty i złożył życzenia wszystkim pracownikom z okazji święta.
Radosław Konieczny
W piątek, 6.10.17 r. w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu wpadł w 1999 r. Harvey Ball, artysta, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Uczniowie na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonali maski - uśmiechnięte żółte buźki, które dostarczyły im wiele radości. Aby uśmiechów było jeszcze więcej odbył się zabawny konkurs na śmieszną minę.
Małgorzata Bączyk
26 września na dwóch orlikach w Mrągowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki nożnej dla chłopców z rocznika 2005 i młodsi. Nasza szkoła rywalizowała w grupie z rówieśnikami z mrągowskich szkół nr 4 i nr 1 oraz z zawodnikami z Sorkwit i Mikołajek. Niestety nie był to udany turniej dla naszych zawodników. Wszystkie spotkania przegraliśmy ale w każdym z nich chłopcy walczyli od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszym meczu ulegliśmy mrągowskiej czwórce 4:2, a dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Witold Łuński. W kolejnym meczu przegraliśmy z Sorkwitami 2:1, po bramce Oliwiera Olbrysia. Z Mikołajkami ulegliśmy 3:1 po bramce Erwina Dudkowskiego, a z mrągowską jedynką przegraliśmy 2:0.
Skład zespołu: Filip Woźniel, Witold Cesarek, Witold Łuński, Antoni Siwicki, Damian Trzciński, Erwin Dudkowski, Paweł Taraszewski, Oliwier Olbryś.
Karol Lemecha
28 września na dwóch orlikach w Mrągowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2002 i młodszych. Nasza szkoła rywalizowała w grupie z rówieśnikami z mrągowskich szkół nr 4 i nr 1 oraz zawodnikami z Sorkwit. W pierwszym spotkaniu uczniami ze SP nr 4 zremisowaliśmy 1:1. Bramkę w tym meczu zdobył, po bardzo ładnej akcji, Jakub Domurat. W kolejnych spotkaniach było już tylko gorzej. Po bardzo wyrównanym z uczniami ze szkoły w Sorkwitach niestety przegraliśmy 1:0. W tym meczu zabrakło nam skuteczności. W ostatnim meczu w grupie przegraliśmy z mrągowską jedynką 2:0. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko jednak to nie wystarczyło na wyjście z grupy.
Skład zespołu: Gabriel Wójcik, Maciej Cychowski, Kacper Pyrek, Jakub Domurat, Karol Konopka, Daniel Szymański, Tomasz Lewandowski, Karol Barszczewski.
Karol Lemecha
Powered by aSc EduPage