• Zajęcia z robotyki

          • 2 XII odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Na zajęciach tworzyliśmy Pull robota.

            Pan trener był bardzo zadowalony z efektów pracy naszych dzieci :)

          • Ogólnopolska Sieć Edukacyjna - nowa aplikacja ochrony rodzicielskiej mOchrona

          • Szanowni Państwo,

            bezpieczeństwo w sieci jest osią wszystkich działań, które realizujemy w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Dotychczas zapewnialiśmy je w sieci szkolnej, teraz robimy kolejny krok i prezentujemy rozwiązanie mOchrona – aplikację ochrony rodzicielskiej OSE, dostępną bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

            mOchrona to narzędzie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz pozwalające rodzicom na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Działa poprzez połączenie (sparowanie) sprzętów rodzica i dziecka.

            Konto rodzica, zabezpieczone kodem PIN, pozwala na wybór kategorii stron internetowych i aplikacji, do których dziecko nie powinno mieć dostępu – np. dlatego, że zawierają treści niebezpieczne lub nieodpowiednie dla jego wieku. Co ważne, w ramach każdej kategorii można ustalać wyjątki, a także w dowolnym momencie zmienić wprowadzone ustawienia. Cały proces jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

            Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE może pomóc także w diagnozowaniu problemów, np. tych związanych z nadużywaniem urządzeń cyfrowych przez dzieci. Dzięki danym zawartym w raportach rodzic dowie się, ile czasu dziecko poświęca na poszczególne aktywności – aplikacje czy media społecznościowe. Jeśli coś wzbudzi jego obawy, ma szansę zareagować.

            Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona

            Z serdecznymi pozdrowieniami

            Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

          • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

          • Przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

            list_MEiN_MZ_szczepienia.pdf

            Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

            Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

            Z wyrazami szacunku

            Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki

          • Programowanie i robotyka - zajęcia dodatkowe

          • Od początku roku szkolnego 2021/2022 organizujemy w szkole zajęcia dodatkowe dla chętnych uczniów z klasy IV i V z programowania i robotyki.

            Uczniowie w ciągu trzech pierwszych miesięcy zaprogramowali Robota DOC na wyprawy z przeszkodami. Zorganizowali wewnętrzny turniej z programowania Robotem DOC. Wszyscy uczestnicy perfekcyjnie sobie w nim poradzili.

            W trakcie zajęć poznaliśmy też Robota edukacyjnego Q-Scout. Wyposażonego w mocny silnik, błyszczące powłoki ze stopu aluminium i stabilne gumowe opony. Robot Edukacyjny Q-Scout pozwala w łatwy i intuicyjny sposób rozpocząć Edukację STEAM. Udało nam się złożyć pierwsze modele, była to niesamowita przygoda z majsterkowania. Sprawdzaliśmy jak za pomocą aplikacji Robot Q-scout porusza się w pomieszczeniu.

            Przed nami jeszcze wiele ciekawych problemów do rozwiązania :)

            Q-Scout to inteligentny robot, który może wyświetlać kolorowe światła i grać wspaniałe piosenki. Posiada on zainstalowany czujnik śledzenia linii, który pozwala mu na samodzielną jazdę wzdłuż linii. Posiada on również zamontowany czujnik ultradźwiękowy, który świeci się w różnych kolorach, oraz wykrywa przeszkody znajdujące się przed nim i je omija. Mamy jeszcze dużo do sprawdzenia i wiele zadań do wykonania :D

            Aneta Reginia

          • Zapraszamy do udziału w „Gwiazdkopisaniu”

          • Minister Edukacji i Nauki objął konkurs patronatem honorowym.

            Już po raz 4. Polskie Radio Dzieciom ogłasza świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin pod hasłem „Gwiazdkopisanie”. Na autorów najciekawszych świątecznych historii czekają cenne nagrody.

            Jak wziąć udział w konkursie? 

            Zadanie konkursowe polega na opisaniu (praca literacka) lub narysowaniu (komiks) wspomnień ze Świąt Bożego Narodzenia. Tekst literacki może być przygotowany w dowolnej formie: poetyckiej, prozatorskiej lub komiksowej. Może to być opowiadanie, list, kartka z pamiętnika lub wiersz. Praca powinna liczyć nie więcej niż 5 400 znaków. Należy ją przesłać w wersji elektronicznej za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostepnego na stronie.

            W przypadku komiksu technika pracy również jest dowolna (rysunek, malarstwo, grafika komputerowa). Gotowa praca powinna liczyć nie więcej niż 4 strony. 

            Prace konkursowe można przesyłać do 6 grudnia. Ogłoszenie wyników odbędzie się 19 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00). Wyniki będzie można znaleźć także na stronie rozgłośni Polskie Radio Dzieciom

            Więcej informacji w: Regulamin_Konkursu_Gwiazdkopisanie.pdf

            Zachęcamy do udziału! 

          • Dzień Kolejarza w naszej szkole

          • Nowa galeria Dzień Kolejarza została dodana do albumu fotograficznego

            26.11.2021 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych z okazji Święta Kolejarza, który tradycyjnie obchodzony jest 25 listopada od 1981 roku. Jest to ważny dzień dla wszystkich pracowników kolei i jej sympatyków. Data nie jest przypadkowa – tego dnia wspominana jest patronka kolejarzy, św. Katarzyna Aleksandryjska.

            Na zaproszenie Pani Ireny Świder, Pan Krzysztof Sojak i Pan Jerzy Kur przedstawili uczniom zawód - kolejarz. Panowie rozmawiali z dziećmi  również o innych pracownikach kolei, a także o pociągach.

            Wszystkim Kolejarzom życzymy z okazji ich Święta zdrowia, wytrwałości i radości z wykonywanej pracy, niechaj Katarzyna Aleksandryjska umocni w Was nadzieję na lepsze jutro!

            Irena Świder

            Elżbieta Łotysz

            Marzena Paga

          • Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

          • Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

            Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 XI swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

            Maciek Nabakowski uczeń kl 7 przeczytał uczniom klas młodszych fragment książki "Chłopiec, balonik i miś" Brittany Rubiano.

            „Chłopiec, balonik i miś” to historia o dorosłym już Krzysiu, który pewnego dnia ponownie wkracza do Stumilowego Lasu w którym wszyscy jego mieszkańcy za nim tęsknili – w szczególności zaś  Kubuś, który nigdy nie utracił nadziei na to, iż któregoś dnia ich ukochany chłopiec znów ich odwiedzi. To historia o tym, jak ważne jest to, byśmy potrafili odnaleźć w sobie dziecięcą wrażliwość oraz głęboko drzemiącą w nas wyobraźnię. Znaleźli prawdziwych siebie – takich, jakimi byliśmy przed laty, nim spadły na nas obowiązki związane z dorosłością oraz problemy, z którymi zmuszeni jesteśmy się na co dzień borykać.

            Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest właśnie pluszowy miś.

          • "Pierwsze abecadło" wyprawka czytelnicza dla kl 1

          • Nowa galeria "Pierwsze abecadło" wyprawka czytelnicza dla kl 1 została dodana do albumu fotograficznego

            15 listopada 2021 r. uczniowie klasy pierwszej otrzymali książkę pt. „Pierwsze abecadło” – wyprawka czytelnicza dla pierwszaka do samodzielnego czytania z Instytutu Książki w Krakowie. 

            Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

            Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą ponadto broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

            Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

          • MEGAMISJA - NAGRODA OD FUNDACJI ORANGE

          • Megapaczka drogą rozwiązywania kolejnych problemów weszła właśnie w posiadanie pięknego, bardzo funkcjonalnego tabletu:). Chwalimy się, a co tam:)! 
                                                                                                                                                           M.Paga, A. Sudek

          • „Szkoła do hymnu” 2021 – podsumowanie akcji

          • Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w 2018 r., jest to akcja o charakterze patriotycznym. Jej celem jest włączenie społeczności szkolnych w obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

            Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. 

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Jesteśmy dumni z naszych społeczności szkolnych, które z ogromnym zaangażowaniem włączają się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

            MEiN

          • Certyfikat potwierdzający udział w 28. Akcji Sprzątanie świata – Polska

          • pismo od Głównego Koordynatora Akcji Sprzątanie świata - PolskaFundacja Nasza Ziemia

             Dzień dobry,

            Niedługo wyniki z całej Polski podsumujemy w oficjalnym raporcie. Już teraz wiemy, że wspólnie pobiliśmy rekord ostatnich lat w liczbie uczestników i zebranych odpadów! Mamy nadzieję, że certyfikaty będą pięknie przypominać o wspólnych działaniach w 2021 roku na rzecz naszych najbliższych okolic i ogólnopolskiej lekcji nieśmiecenia. Liczymy również, że hasło tegorocznej Akcji, „Myślę, więc nie śmiecę!” pozostanie z nami na dłużej i będziemy je dalej wspólnie promować w naszych codziennych ekologicznych działaniach.

            Już teraz zapraszamy do udziału w 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska, oraz do kolejnych wspólnych ekologicznych działań. Wszystkie bieżące informacje na temat projektów realizowanych przez Fundację Nasza Ziemia można śledzić w naszych mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.

            Z zielonymi pozdrowieniami!

            Grzegorz Mikosza

            Główny Koordynator Akcji Sprzątanie świata - PolskaFundacja Nasza Ziemia

          • Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

          • Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

            20 listopada to wyjątkowy dzień - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, my go świętowaliśmy już 19 listopada- uczniowie przyszli do szkoły ubrani we wszystkie możliwe odcienie niebieskiego! Niebieski to kolor międzynarodowej organizacji broniącej praw dziecka- UNICEF oraz kolor - symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w bieżącym tygodniu w lekcjach "Prawo, czy możliwość?" a w piątek otrzymali od starszych kolegów i koleżanek niebieskie balony. 
                                                                                                                                                                     A.Sudek

          • 19 dni przeciwko przemocy

          • Nowa galeria 19 dni przeciwko przemocy została dodana do albumu fotograficznego

             W piątek 19 listopada podsumowaliśmy ogólnopolską akcję Fundacji Po Drugie "19 dni przeciwko przemocy". W dniach 4-19.11.21 w klasach odbywały się warsztaty profilaktyczne. Pierwszaki na podstawie przestrzennej książki  "Kolorowy potwór" Anny Llenas zgłębiały tematykę emocji, była zabawa, ale też poważne pomysły na konstruktywne radzenie sobie ze złością, powstała też klasowa apteczka pierwszej pomocy w razie przeżywania trudnych uczuć. Klasa II na lekcji o empatii tworzyła obrazkowe historyjki - mini audiobooki o zwierzątkach - oprócz obrazków nagrwaliśmy podkład lektorski:).  Uczniowie klasy drugiej dyskutowali o odróżnianiu faktów od opinii- od ich sformułowania mogą zależeć bowiem nasze relacje z innymi; możemy wykazać się zrozumieneim, a mozemy też pochopną opinią kogoś urazić. W klasach 4-8 wychowawcy wspólnie z uczniami ćwiczyli rozwiązywanie sytuacji problemowych, w których dochodzi do przemocy. Dzęki starszym uczniom powstała też całkiem spora pokojowa armia żyraf wykonanych techniką origami- w ten sposobób "reklamowaliśmy" język bez przemocy Marshalla B. Rosenberga.
            Podczas finału akcji odtwarzaliśmy na przerwach play-listę przebojów przeciwko przemocy, znalazły się na niej takie utwory jak: 

            1. Green Day, 21 Guns

            2. Margaret | What You Do

            3. Michael Jackson Black Or white

            4. John Lennon - Imagine

            5. Łejery- Masz prawo być inny

            6. Stanisław Sojka- Tolerancja

            7. Mocni W Duchu & Dzieciaki- Każdy może być święty

            8. Sokrates TV- Tolerancja

            9. Freddie Mercury and Michael Jackson,There must by to life than this

            10. The greatest Showman, This is me

            11. Mezo, Kasia Wilka, Ważne

            12. Coma, Tolerancja
               
                  Wszystkim zgłaszającym utwory dziękujemy, 21 listopada wśród Was rozlosujemy drobne upominki:).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      A. Sudek

          • Dzień Niepodległości w oczach uczniów

          • Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego, wykonane na lekcjach plastyki,  prace uczniów związane z Dniem Niepodległości.

            W dniu 6 XI w GOK Sorkwity  rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Polskie Symbole Narodowe", w którym uczniowie naszej szkoły zdobyli mnóstwo nagród.

            Film z pracami uczniów TUTAJ

            Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu w kategoriach.

            Kat.kl. I-IV:

            1 miejsce - Madleen Becker - kl 4

            2 miejsce - Hubert Pietrzyński - kl 4

            WYRÓŻNIENIA:

            - Patryk Miszkiel - kl 4

            - Julia Barszczewska - kl 4

            - Krzysztof Zajko - kl 4

            - Jakub Rolnik - kl 4

            - Adam Domian - kl 4

            Kat. Kl. V-VIII:

            2 miejsce - Anna Śliwińska - kl 8

            3 miejsce - Maciej Nabakowski - kl 7

            WYRÓŻNIENIA:

            - Wiktoria Rolnik - kl 7

            - Maja Cekała - kl 7

            - Weronika Możdżeń - kl 7

            - Amelia Kordek - kl 5

            - Oliwia Barszczewska - kl 7

            - Patryk Lipka - kl 7

            - Natalia Rolnik - kl 7

            - Michał Parszuta - kl 5

            - Piotr Domurat - kl 5

            Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

          • Apel_Święto Niepodległości

          • Nowa galeria Apel_Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

            10 XI spotkaliśmy się na apelu szkolnym z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności.

            11 listopada 1918 roku, gdy w Warszawie rozbrajano ostatni niemiecki garnizon, nasz kraj nie miał ustalonych granic, na jego terenie były nieliczne tylko polskie siły zbrojne a ze wszystkich stron czaili się wrogowie. Mimo wszystko Polska, walcząc na prawie wszystkich frontach zdołała wywalczyć kraj.

            Ten sukces był dziełem walki toczonej od powstania kościuszkowskiego aż po rok 1918. To był sukces tych, którzy przez sto dwadzieścia cztery lata pozostali nieugięci oraz utrzymywali ducha polskości na okupowanych ziemiach. Warto pamiętać o wielkich Polakach tamtych czasów oraz temu, że ci ludzie reprezentując różne obozy potrafili się porozumieć w sprawach najważniejszych

            11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.

            Dzisiaj oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

            Listopad to też czas szczególnej refleksji nad przemijaniem. Niedawno sprzątaliśmy groby naszych zmarłych, zanosiliśmy kwiaty, paliliśmy znicze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że pamiętamy.

            Warto w tym dniu zapalić znicze na grobach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali życie za ojczyznę...

            O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wspólnie z nauczycielami odśpiewali Hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji " Szkoła do Hymnu".

            Na zakończenie chciałam podziękować wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu tej akademii: dziękuję uczniom kl 3, kl 8 a i kl 7, dziękuję nauczycielom p. Wojtkowi Samborskiemu, p. Marzenie Padze i p.Anecie Regini, dziękuję p. Asi Wiśniewskiej za piękną dekorację sali i p. Ani Nabakowskiej za przygotowanie dodatków do wystroju dla uczniów oraz dziękuję p. Radkowi Koniecznemu za przygotowanie nagłośnienia.

            Małgorzata Trzeciakiewicz

            Dyrektor Sp Warpuny

          • ROZWIJAMY PASJE Z MEGAMISJĄ

          • Megapaczka z klasy trzeciej dzielnie realizuje kolejne misje w ramach projektu "Megamisja" Fundacji Orange. Łączymy pasje informatyczne z plastycznymi:).
            Modelina z pierwszej nagrody w programie pięknie została wykorzystana na postacie Psotnika, który jakby nie rozrabiał w encyklopedii internetowej, to i tak wzbudza naszą sympatię i instynkty opiekuńcze:).

                                                                                                                                                                       A.Sudek, M.Paga

          • Lekcje pokazowe z robotyki

          • Fundacja Kreatywny Umysł

            4 XI Pan Arkadiusz Dejnarowicz z Fundacji Kreatywny Umysł przeprowadził pierwsze lekcje pokazowe z robotyki dla uczniów kl 1-4.

            Lekcje pokazowe to świetna odskocznia od tradycyjnych zajęć szkolnych. Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego przyznał Fundacji prestiżowy tytuł „Produkt Warmia Mazury” dla ich zajęć, Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało zaś tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów".

            Celem lekcji jest przybliżenie inżynierii oraz robotyki dla dzieci i młodzieży. Jest to również zaprezentowanie innowacyjnej formy nauki przedmiotów ścisłych.

            Zajęcia przygotowane są z niezwykłą starannością tak, aby były interesujące, zaskakujący i bardzo czytelny dla wszystkich uczestników. Są również wprowadzeniem do poznania wiedzy z nauk technicznych oraz ścisłych w niebanalny sposób. 

            Warsztaty dla dzieci Mój-Robot.pl to doskonałe połączenie wiedzy z zabawą, odbywać się będą zawsze w pierwszy czwartek miesiaca.

            Każde spotkanie ma określony cel.

            Na każdym spotkaniu uczniowie będa budować przeróżne konstrukcje z klocków edukacyjnych Lego Mindstorms oraz Lego WeDo. Następnie programują je dostosowując do określonego celu spotkania. Będą testować przeróżne rozwiązania, aby ich robot był najlepiej przygotowany do wykonania celu spotkania.

          • „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

          • innowacja pedagogiczna

            Od listopada ruszyliśmy z innowacją pedagogiczną

            „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

            międzynarodowy projekt edukacyjny

            wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III

            edycja III pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY

            autorką projektu jest Pani Honorata Szanecka

            Innowacja opiera się na niestandardowym sposobie pracy z lekturą. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Trzecia edycja projektu polega na skorelowaniu czytania określonej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat cech i kompetencji zawodowych bohaterów w niej występujących. Ponadto projekt ma na celu wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie.

            Innowacja pedagogiczna realizowana będzie do 31 maja 2022 r.

            Relacje z realizacji innowacji umieszczane będą na bieżąco w zakładce: O szkole - Biblioteka szkolna

          • Warsztaty o zdrowym odżywianiu

          • W mijającym tygodniu uczniowie wzięli udział w warsztatach, których celem było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych.  Pozwalają one zachować zdrowie nie tylko, gdy jest się młodym, ale i w starszym wieku. Wówczas możemy cieszyć się dobrą formą i wysoką jakością życia.

            Zdrowe odżywianie sprzyja dobremu samopoczuciu i unikaniu szkodliwych dla zdrowia substancji. Poprawia też  koncentrację i warunkuje prawidłowy rozwój.

            Na zakończenie zajęć uczniowie wykonywali warzywne ZWIERZAKI- CUDAKI oraz plakaty informacyjne.

             

            Katarzyna Jaskulska