- Wyjazdy nauczycieli w ramach programu Erasmus +
- Relacja z wyjazdu na szkolenie dla nauczycieli
- Działania podjęte w ramach uczestnictwa w Erasmus+
- Upowszechnianie działań w ramach projektu Erasmus+
- Opis projektu Erasmus+ w języku angielskim
- Oświadczenie uczestnika projektu Erasmus+
- Zakładane efekty uczestnictwa w programie Erasmus+
- Potrzeby szkoleniowe
- Kryteria wyboru uczestników
- Uczestnicy projektu Erasmus+
- Cele projektu Erasmus+
- Projekty unijne w naszej szkole
- Relacja z pobytu
- "School Power" szkolenie dla beneficjentów programu
Projekty unijne w naszej szkole
We wrześniu 2016r. W Zespole Szkół w Warpunach rozpoczęto realizację trzech projektów unijnych : programu Youngster, Erasmus+ i Small Grants.
Pierwszy z nich jest skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum w ramach wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z obszarów wiejskich i dotyczy dodatkowych zajęć języka angielskiego, które mają na celu rozwijać zdolności językowe jego uczestników. Program jest realizowany i finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i wydawnictwo Macmillan, a koordynatorem projektu jest Wojciech Samborski.
Kolejny z nich Erasmus+ jest skierowany do nauczycieli, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego oraz pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu metodyki nauczania tegoż języka. Dlatego też w bieżącym roku szkolnym trójka nauczycieli weźmie udział w kursach doskonalących znajomość językową, a dwoje nauczycieli języka angielskiego będzie pogłębiać swoje kompetencje metodyczne. Wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w planowanych mobilnościach w wybranych przez siebie szkołach językowych w Wielkiej Brytanii. Powyższy program jest finansowany i realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji , a koordynatorem projektu jest Wojciech Samborski
Ostatni z programów Small Grants adresowany jest do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, którzy będą realizowali ten grant na dodatkowych zajęciach języka angielskiego. Projekt ten finansowany i realizowany jest przez Nidzicką Fundację Rozwoju Nida w ramach programu English Teaching Activities. Koordynatorem tego projektu jest Kornelia Lemecha we współpracy z Wojciechem Samborskim.
Należy także podkreślić fakt, że realizacja powyższych programów stała się możliwa dzięki zaangażowaniu i zainteresowaniu środowiska nauczycielskiego i uczniowskiego oraz wydatnej pomocy i współpracy z samorządem Gminy Sorkwity, który wspomagał uczestników programu w formie finansowej i logistycznej na etapie jego przygotowań i realizacji.Wojciech Samborski