• Warsztaty Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii w Olsztynie

          • 8 maja odwiedzili nas trenerzy ze Stowarzyszenia ROBISZ.TO, którzy dla uczniów klasy 5 przeprowadzili warsztaty Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii w Olsztynie 

            grupa I:  "Humor-ino" (elektronika) 

            grupa II: "Budujemy ekologiczny zbiornik retencyjny" (modelowanie i druk 3D)

          • 5 MAJA SADZIMY W CAŁEJ POLSCE! AKCJA - ŁĄCZĄ NAS DRZEWA

          • Tego dnia uczniowie z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli i pracowników lasu sadzili dęby w rejonie ZŁOTY POTOK. Po ciężkiej i wzorowej pracy (to opinia Pana Leśniczego) mieliśmy ognisko z kiełbaskami oraz poczęstunek (kanapki z konfiturą z owoców leśnych okazały się hitem). Dodatkowo każdy uczeń otrzymał od Nadleśnictwa Mrągowo na pamiątkę upominek. Cała akcję zakończyliśmy sprzątaniem lasu.

          • I znów zapachniało wiosną:)

          • Świeżo wyciskane soki, własnoręcznie wykonane sorbety, koktajle: tak podsumowali uczniowie klasy 2 projekt edukacyjny "Zdrowo jem, więcej wiem".  A my tam byliśmy, tych pyszności próbowaliśmy:)

          • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 27 kwietnia 2023 roku w Mrągowie odbyły się Powiatowe Eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów powiatu mrągowskiego. Naszą szkołę reprezentowała mieszana drużyna składająca się z uczniów klas 5 i 6 – Kamila Dąbrowska, Agnieszka Rudnik, Adam Domian i Piotr Domurat.

          • O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY

          • W 2023 r. i w 2024 r. egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych dla trzech przedmiotów egzaminacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

            Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

            Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

            23.05.2023 r. - język polski, trwa 120 minut

            24.05.2023 r. - matematyka, trwa 100 minut

            25.05.2023 r. - język obcy nowożytny, trwa 90 minut

            W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

            · o 60 minut – w przypadku języka polskiego

            · o 50 minut – w przypadku matematyki

            · o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

            Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

            Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

            O nieobecności (lub ewentualnym spóźnieniu)  należy niezwłocznie powiadomić przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego.

            Po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach, jednak nie później niż po zakończeniu czynności organizacyjnych, decyzję o wpuszczeniu do sali egzaminacyjnej ucznia spóźnionego podejmuje przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, ale zdający kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym o czasie zapisanym na tablicy (planszy).

            Zasady przeprowadzenia egzaminu:

            Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj.

            Wyniki i zaświadczenia

            Uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

            Wynik procentowy to odsetek punktów, które uczeń ‎zdobył za zadania z danego przedmiotu. ‎Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów, którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający. ‎

            Wyniki egzaminacyjne są ostateczne.‎

            Materiały dodatkowe

            Zestawy zadań powtórkowych

            Filmy o egzaminie ósmoklasisty

          • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

          • Oto nasi zwycięzcy i wyróżnieni w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: Wojciech Nabakowski: 2 miejsce, Adam Domian, Wiktoria Rolnik: wyróżnienia. Gratulujemy!

          • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

          • Klasa 3 zakończyła projekt Akademia Bezpiecznego Puchatka. Ostatnim elemetem projektu był udział w konkursie polegającym na odpowiedzi na pytanie: O jakich zasadach powinniśmy pamietać w drodze, w szkole, w domu, Internecie i w relacjach z rówieśnikami? Odpowiedź miała formę mapy myśli:).

          • IV Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas trzecich szkół podstawowych

          • 21.04.2023 r.

            Konkurs cieszy się wśród uczniów i nauczycieli bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku do etapu szkolnego w lutym przystąpiło 187 uczniów z 20 szkół podstawowych na terenie powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Test IV Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego klas III rozwiązało w wymaganym czasie 30 minut 180 uczniów. 

            Naszą szkołę na etapie finałowym reprezentował Igor Chorążewicz.

            21 kwietnia 2023 roku 35 zwycięzców zmierzyło się z napisaniem testu finałowego. Nasz uczeń Igor Chorążewicz zajął 4 miejsce i otrzymał wyróżnienie. Jak co roku zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. 

            Gratulujemy :)

          • Bocian Biały - edukacja z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym

          •  

            Bocian biały Ciconia ciconia to ptak powszechnie znany i lubiany. Często pojawia się w wierzeniach ludowych, przysłowiach i powiedzeniach. Utożsamiany jest ze szczęściem i narodzinami. To także jeden z zwiastunów wiosny. Należy do rzędu brodzących i rodziny bocianowatych, obejmującej 19 gatunków. Jest dużym ptakiem, rozpiętość jego skrzydeł dochodzi do 2 m, a stojący ptak mierzy około 80 cm. Samica jest nieco mniejsza od samca, jednak upierzenie obu płci jest jednakowe. Bocian ma charakterystyczne długie czerwone nogi, białe upierzenie z czarnymi lotkami, długą szyję oraz czerwony dziób. W naszym kraju gniazduje około 1/5 światowej populacji bociana, co czyni nas odpowiedzialnym za jego los. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich lat liczebność bociana spada. Te i inne ciekawostki z życia bociana przybliżyła nam Pani z Mazurskiego Parku Krajobrazowego:).

                                                                                                                                                           K. Jaskulska

          • AWANS W TURNIEJU O PUCHAR TYMBARKU

          • Nasza szkoła wzięła udział w powiatowych eliminacjach turnieju u Puchar Tymbarku. 21 kwietnia w Mrągowie pokonaliśmy Szkołę Podstawową w Baranowie i awansowaliśmy do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Iławie.

            Brawo dla drużyny w składzie: Wiktor Niedbała, Igor Chorążewicz, Lucjan Trzciński, Michał Brzostek, Michał Barszczewski, Maciej Adamelak, Tomasz Tomczuk, Gabriel Gębka!

                                                                                                                                                 K. Lemecha

          • Wycieczka na basen

          • 20 kwietnia nasi uczniowie pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę na basen do Hotelu Gołębiewski do Mikołajek. Celem wyjazdu było zapoznanie z formami aktywnego spędzania czasu wolnego na basenie, bezpieczne gry i zabawy w wodzie, zgłębienie wiedzy o technikach pływania, kształtowanie właściwych zachowań w miejscach publicznych. Na basenie uczestnicy wycieczki korzystali z jacuzzi, sauny i zjeżdżalni.

                                                                                                                                                      K. Lemecha 

             

          • Z wizytą w przedszkolu

          • 14 kwietnia uczniowie klasy ósmej: Maja Cekała i Wiktor Banach wraz z Panią Katarzyną Polonis-Krysiak odwiedzili dzieci z Przedszkola w Warpunach, aby opowiedzieć im o okolicznościach ważnego wydarzenia w historii naszej ojczyzny – chrztu Polski. Wizyta u przedszkolaków miała miejsce dokładnie w 1057 rocznicę przyjęcia chrześcijaństwa przez Mieszka I.

             

            Katarzyna Polonis-Krysiak

          • Konkurs języka angielskiego "The Big Challenge"

          • W dniu 17 kwietnia odbył się finał konkursu języka angielskiego ‘The Big Challenge’. Uczniowie mieli za zadanie wypełnić test leksykalno-gramatyczny. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

            Klasa 4

            1 Nadia Cholewińska

            2 Lena Dajnowska

            3 Karol Jędrzejczyk

            4 Wojciech Nabakowski

            Klasa 6

            1 Zuzanna Siwik

            Klasa 8

            1 Maja Cekała

            2 Maciej Nabakowski

            Wszystkim uczestnikom należą się słowa podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie się do konkursu i jego ostateczną realizację. Wyniki uczniów w skali całej populacji krajowej będą znane w czerwcu.

            Wojtek Samborski

          • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

          • Dzień otwarty szkoły 15.04.2023 r.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            W imieniu całej społeczności Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie chcielibyśmy serdecznie zaprosić uczniów klas 8 i ich rodziców na Dzień Otwarty w CKZiU.

            Zapraszamy do placówki przy ul. Mrongowiusza 65, w dniu 15 kwietnia br. w godz. 09.00 - 13.00.

            Czekać będą na Was nasi nauczyciele i uczniowie. Będziecie mogli dokładnie poznać szkołę, nasze zaplecze szkoleniowo-dydaktyczne, warsztaty, pracownie oraz pełną ofertę kształcenia na rok szkolny 2023 - 2024.

            Ponadto w sobotę czekać na Was będą atrakcje przygotowane przez kadetów klasy wojskowej, uczniów klas gastronomicznych i mleczarskich. Swój mobilny punkt zaprezentuje także WCR Giżycko.

            Serdecznie zapraszamy 

          • LEŚNY SAVOIR-VIVRE

          •  

            Zasady dobrego zachowania w lesie były głównym tematem  warsztatów prowadzonych przez Panią edukator z Nadleśnictwa w Mrągowie. To proste, jednak dla niektórych nie tak do końca oczywiste zasady :

            ·        Nie śmieć! Śmieci zabierz ze sobą.

            ·        Parkuj w wyznaczonych miejscach. Nie zastawiaj wjazdu do lasu.

            ·        Szanuj przyrodę. Nie niszcz niejadalnych grzybów.

            ·        Zachowaj ciszę. Wsłuchaj się w dźwięki przyrody.

            ·        Biwakuj i rozpalaj ogniska w wyznaczonych miejscach.

            ·        Nie zbaczaj z wyznaczonych szlaków.

             

            Na zakończenie spotkania uczniowie klas : 4, 5, 6 przygotowali i wielkanocne stroiki z naturalnych materiałów.