• Konkurs plastyczny "HERB WARPUN"

          • wydłużamy termin do 31.10.2022r.

            Warpuny w 2023 roku obchodzić będą 650 rocznicę założenia wsi. Wielki mistrz Krzyżacki Winrich von Kniprode podarował ziemię niejakiemu Sangloben, który w roku 1373 osiadł tu z liczną rodziną. Ta nowa osada położona nad jeziorem otzrymała nazwę Warpune od imienia jednego z jego synów.

            W przyszłym roku pod patronatem Alfreda Siwka wieś Warpuny będzie obchodzić piękny jubileusz, dlatego na prośbę pastora ks. Fryderyka Teglera już teraz włączamy się w przygotowania i ogłaszamy konkurs na "Herb Warpun"

            REGULAMIN_Herb_Warpun.pdf

            Konkurs trwa do 31 października 2022 r.. Najlepsze trzy prace otrzymają nagrody pieniężne.

          • Egzaminy czas zacząć

          • 24 maja odbył się pierwszy, z trzech, egzamin ósmoklasisty. Dzisiaj uczniowie rozwiązywali arkusz z języka polskiego. Jutro nastąpią zmagania z matematyką, a w czwartek uczniowie wykażą się umiejętnościami z zakresu języków obcych.

            Wszystkim życzymy wysokich wyników.

            Trzymamy za Was kciuki.

            Powodzenia!

             

            Dyrektor i nauczyciele SP im. I. Sendlerowej

          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

          • ELEKTRONICZNY NABÓR – PORADNIK DLA ÓSMOKLASISTÓW

            W dniu 15 czerwca 2022 r. rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

            Ósmoklasiści będą mogli rozpocząć składanie wniosków i innych dokumentów w pełni elektronicznie.

            Składanie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej: od 15 czerwca do 10 lipca (do 15:00)

            Wniosek i wszystkie niezbędne załączniki wraz ze świadectwem i wynikami egzaminu ósmoklasisty należy złożyć w SYSTEMIE NABÓR (na swoim indywidualnym koncie) bez konieczności osobistego stawiennictwa w szkole w zakładce WYPEŁNIJ WNIOSEK. Szczegółowa instrukcja dotycząca elektronicznego wypełniania i składania wniosku dostępna jest w zakładce „DOKUMENTY”. W wyjątkowych sytuacjach (wyłącznie gdy nie ma innej możliwości) dopuszczalne jest również dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do szkoły pierwszego wyboru z bezwzględnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

            Przy składaniu wniosku należy zachować odpowiednią kolejność:

            1. Wypełnij wniosek w systemie.

            2. Wydrukuj wniosek, przekaż rodzicom do podpisania oraz zeskanuj lub zrób zdjęcie i zapisz na swoim indywidualnym koncie w systemie.

            3. Dołącz na swoim koncie wszystkie niezbędne w postępowaniu rekrutacyjnym dokumenty (oświadczenia, zaświadczenia) i jeśli wymagają one podpisu rodziców to przed zeskanowaniem przekaż rodzicom do podpisania.

            4. Po skompletowaniu dokumentów złóż wniosek do szkoły pierwszego wyboru zgodnie z instrukcją zamieszczoną w zakładce Dokumenty.

            System Nabór pozwala na przesłanie dowolnych dokumentów jednak powinny one zawierać zeskanowany (można zrobić zdjęcie) i podpisany wniosek do szkoły oraz niezbędne zeskanowane (można zrobić zdjęcie) i podpisane oświadczenia lub zaświadczenia. UWAGA: zeskanowany dokument powinien być ręcznie podpisany przez rodziców – inaczej nie jest ważny !!!

            Od 15 czerwca do 10 lipca (do 15:00) złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

            UWAGA! Po elektronicznym złożeniu dokumentu nie będziesz mógł edytować wniosku oraz załączników. Będą one weryfikowane przez szkołę. Jeżeli w trakcie weryfikacji szkoła napotka na problem będzie się z Tobą kontaktowała i może być wtedy konieczne uzupełnienie danych lub dokumentów. Jeśli po złożeniu wniosku, zauważysz, że we wniosku są błędy wymagające korekty lub zamierzasz zmienić listę preferencji  (możliwe w terminie od 31 lipca do 4 sierpnia do godziny 15.00), konieczne będzie wycofanie wniosku z systemu Nabór do ponownej edycji. Aby tego dokonać należy skontaktować się ze szkołą pierwszego wyboru, by cofnęła wniosek do ponownej edycji. W tym celu musisz złożyć do szkoły pierwszego wyboru podpisane przez rodziców i zeskanowane podanie o usunięcie wniosku z systemu Nabór. Skan podania wysyłasz na za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail szkoły.

            Od 26 czerwca do 10 lipca (do 15:00) uzupełnienie wniosku o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej

            Po zalogowaniu się na konto w systemie Nabór przy wniosku wybierz Akcje. Znajdziesz tam opcję, dzięki której będzie można uzupełnić złożony wniosek o oceny ze świadectwa. Będzie także można dodać zeskanowane (bądź sfotografowane świadectwo).

            Od 31 lipca do 4 sierpnia (do 15:00) uzupełnienie wniosku o wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz danych ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

            Po zalogowaniu się na konto i zamieszczeniu zeskanowanego świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty możliwe będzie wprowadzenie przez kandydata ocen ze świadectwa, wyników egzaminu ósmoklasisty oraz szczególnych osiągnięć (instrukcja dostępna będzie na stronie Naboru). Wprowadzone przez kandydata dane będą podlegały weryfikacji przez komisję rekrutacyjną i dopiero po weryfikacji będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

            Od 13 sierpnia do 18 sierpnia (do 15:00) potwierdzenie woli przyjęcia

            Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia poprzez przedłożenie w sekretariacie szkoły, do której dostał się kandydat, oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Jeśli kandydat nie potwierdzi woli nauki nie zostanie przyjęty do szkoły!

            PAMIĘTAJ

            Na początku lipca (sprawdź dokładną datę i godzinę w harmonogramie) na swoim koncie zobaczysz wyniki kwalifikacji. W przypadku zakwalifikowania widoczna będzie szkoła oddział, do którego zostaliście zakwalifikowani.

            We wskazanym w harmonogramie terminie należy także potwierdzić wolę przyjęcia dostarczając do szkoły (do której zostaliśmy zakwalifikowani) oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej  i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej.

            W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe należy dostarczyć również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

            Ostatnim etapem jest podane do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Informacje te znajdziesz także na swoim koncie.

          • Dzień Patrona 2022

          • Cztery lata temu społeczność skupiona wokół naszej szkoły postanowiła uhonorować Panią Irenę Sendlerową, stanowiąc Ją swoją Patronką. Z przyczyn oczywistych ostatnie dwa lata nie pozwalały na aktywne uczczenie daty śmierci Patronki szkoły.

            Dziś, 12 maja, mieliśmy taką możliwość, ale za nim o tym, przypomnijmy postać naszej Patronki.

            Irena Sendlerowa w latach drugiej wojny światowej wykazała się niezłomnością i niezwykłym bohaterstwem, dokonując czynów, które do dziś budzą podziw. Dzięki własnej aktywności i współpracy z wieloma ludźmi udało Jej się uratować kilkaset, zagrożonych śmiercią,  żydowskich dzieci. Przez wiele lat zapomniana (nie tylko Ona) doczekała się uznania swoich zasług. Uhonorowano Ją wieloma orderami polskim i zagranicznymi. Zyskała uznanie światowe. Zmarła 12 maja 2008 roku.

            Dzień Patrona odbywający się dzisiaj w naszej szkole przygotowała Pani Beata Gołębicka. Uczniowie klas VIII zaprezentowali szczegółowe kalendarium życia Ireny Sendlerowej. Uczennice klasy VII, pod kierunkiem Pani Ireny Świder, zaprezentowały układ taneczny, który cztery lata temu prezentowały podczas uroczystości nadania szkole imienia Ireny Sendlerowej. Poczet sztandarowy złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patronkę.

            Zwieńczeniem uroczystości było dekorowanie Drzewa Wartości. Uczniowie każdej z klas podchodzili i dekorowali drzewo liśćmi, na których zapisane były wartości bliskie Im i Naszej Patronce.

             

            Radosław Konieczny

          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 4 maja odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            W montażu słowno - muzycznym wystąpili uczniowie klas: II,III i V.

             

            Wiesława Lewandowska

             

          • Dzień Ziemi 2022

          • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, którego celem jest promowanie zachowań chroniących naszą planetę i środowisko. Obchodziliśmy go w naszej szkole 29 kwietnia, choć kalendarzowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia.

            Na początku imprezy grupy składające się z uczniów klas 1-8 rywalizowały w konkurencjach wiedzowych oraz sportowych o tematyce ekologicznej. Następnie odbył się pokaz mody ekologicznej. 

            Tego dnia uczniowie mieli również okazję upiększyć teren wokół szkoły sadząc rośliny ozdobne podarowane szkole z inicjatywy Pana Adama Woźniela, któremu jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc. Serdecznie dziękujemy także Panu Michałowi Kawieckiemu z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej za sfinansowanie zakupu sadzonek roślin dla szkoły.

            W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie mogli wziąć udział w konkursach: fotograficznym pt. "Piękno Ziemi" oraz kreatywnym pt. "Rzeźba z recyklingu".

            Wyniki konkursów:

            "Piękno Ziemi"

            I m. - Maria Jędrzejczyk

            II m. - Michał Parszuta

            III m. - Nikola Strus

            "Rzeźba z recyklingu"

            I m. - Wojciech Nabakowski "Farma kaktusów'

            II m. - Adam Domian "Waran"

            III m. - Maciej Nabakowski "Rafa koralowa"

            Katarzyna Jaskulska

            Katarzyna Polonis - Krysiak

          • Świat wierszem opisany, czyli konkurs recytatorski

          • 26 kwietnia odbył się Konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie z klas I-III. Tematyka zaprezentowanych przez uczniów wierszy była dowolna.


            Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Łotysz, Irena Świder, Marzena Paga oceniała m.in. pamięciowe opanowanie wiersza, interpretację oraz ogólne wrażenie.

             

            Miejsce I zajęli - Sonia Jastrzębska - kl. 2 oraz Igor Chorążewicz - kl. 2


            Miejsce II zajęła - Marta Połukord - kl.3

             

            Miejsce III zajęła - Nina Konieczna - kl.3

             

            Elżbieta Łotysz