• LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

• Nasi uczniowie wykorzystują nowoczesne pomoce do edukacji uzyskane w ramach programu MEN "Laboratorium Przyszłości". Młodsi rozwijają wyobraźnię przestrzenną i uczą się geometrii za pomocą klocków. Starsi eksperymentują na fizyce badając zjawisko elektryzowania ciał. Uczniowie klasy 7 poznawali rodzaje oddziaływań występujących w przyrodzie oraz dowiedzieli się na czym polega ich wzajemność a uczniowie klasy 8 poznali kolejny sposób elektryzowania oraz zasadę zachowania ładunku elektrycznego.

• Sprzątanie Świata 2022

• 16.09.2022 r.

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Jak co roku, braliśmy udział w akcji sprzątania naszej okolicy. Tym razem impreza przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci nasze są” . W tygodniu poprzedzającym SPRZĄTANIE w poszczególnych klasach zostały przeprowadzone warsztaty, które miały na celu zwrócenie uwagi na konieczność selektywnej zbiórki odpadów, poza tym dzieci uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci z gospodarstwa domowego. Dodatkowo na zajęciach plastyki uczniowie przygotowali plakaty promujące tę akcję. Plakaty te zawisły na holu szkolnym i we wsiach, z których pochodzą nasi uczniowie.

Już tradycyjnie uczniowie wszystkich klas z naszej szkoły pod opieką nauczycieli 19 września wyruszyli zbierać śmieci. Sprzątaliśmy teren Warpun i Zyndak, przydroża prowadzące do tych miejscowości, plaże wiejskie i tereny zadrzewione. Po ciężkiej pracy w szkole na wszystkich czekały ciepłe kiełbaski.

Katarzyna Jaskulska

• Pierwszy tydzień po wakacjach w naszej świetlicy

• Początek września upłynął na zapoznaniu Pierwszoklasistów ze szkołą i panującymi w świetlicy zasadami poszanowania sprzętu, zabawek i pomocy. Przypomnieliśmy sobie też jak warto zachowywać się wobec innych, żebyśmy mogli czuć się miło i bezpiecznie podczas gier i zabaw. Był też czas na wspomnienia z wakacji. Dzieci wykonały '' Pocztówki z wakacji '' i kolorowały malowanki " Letnie zabawy ''. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na dużo zabaw ruchowych na powietrzu.

M. Bączyk

• Bezpieczna droga do szkoły

• 5 września uczniowie klasy I i II wzięli udział w spotkaniu z Policjantami; panią asp. Dorotą Kulig  oraz z naszym dzielnicowym, panem asp. szt. Piotrem Obiedzińskim. Były zagadki i ćwiczenia praktyczne - uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili zasady bezpieczeństwa na drodze a także w domu i w szkole.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Witamy po wakacjach - kolejny rok szkolny czas zacząć ! Gratulujemy uczniom którzy osiagnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu w zeszłym roku szkolnym - Wójt Gminy Sorkwity p. Józef Maciejewski wraz z p. Dyrektor Małgorzatą Trzeciakiewicz dzisiaj wręczyli stypendia szkolne. Wszystkim uczniom życzymy pozytywnych wibracji; dobrych relacji z innymi, motywacji do działania, postępów w nauce i rozwijania zaintersowań!