• Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w pełni…

• Już od końca listopada rozpoczęliśmy przygotowania świąteczne. Najpierw na zajęciach plastyki własnoręcznie przygotowaliśmy różnorodne kalendarze adwentowe. Następnie na warsztatach ozdób bożonarodzeniowych pletliśmy i dekorowaliśmy wieńce adwentowe, robiliśmy bombki choinkowe, lampiony i inne ozdoby świąteczne.

K. Jaskulska

• PROJEKTOWANIE 3 D- RAZEM DLA KLIMATU:)

• BUDUJEMY EKOLOGICZNY ZBIORNIK RETENCYJNY ZA POMOCĄ PROJEKTOWANIA 3D: to całkiem poważny tytuł fantastycznych, bardzo ciekawych warsztatów projektowania w 3 D w programie Tinkercad. Uczniowie klasy 4 zajęli się dzisiaj problemem suszy! Po krótkiej dyskusji, szybko przeszli do działania, bo o problemach trzeba rozmawiać, ale trzeba też je rozwiązywać! Na ekranach komputerów powstały dobrze i estetycznie zaprojektowane przestrzenie i zbiorniki retencyjne. Program Tinkercad uznajemy za opanowany na całkiem dobrym poziomie, spójrzcie z resztą na zdjęcia:). Na koniec był też bonus malowanie wspólnego obrazu w GOGLACH 3D VR. Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu ROBISZ TO za fantastyczny i pożyteczny czas:)!

• Warsztaty zdobienia pierniczków bożonarodzeniowych

• Boże Narodzenie nieodłącznie kojarzy się z zapachem pierników, doprawianych cynamonem, gałką muszkatołową czy imbirem, a wypiekanie ich to niemal rodzinne święto, na które cieszą się w szczególności dzieci. Ciastka w brązowym kolorze wykrawane w różnorodne kształty, które kojarzą się ze Świętami: bałwanki, renifery, gwiazdki i Mikołaje zdobione kolorowym lukrem i licznymi słodkościami. Takie właśnie pierniczki królowały w naszej szkole na warsztatach zdobienia pierniczków bożonarodzeniowych.

• Wyniki konkursu HERB WARPUN

• Na konkurs wpłynęło 6 prac.

Komisja w składzie:

Józef Maciejewski - Wójt Gminy Sorkwity

Wojciech Gniady - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach

Hanna Fereniec - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sorkwitach

Małgorzata Trzeciakiewicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej Warpuny

postanowiła przyznać:

I miejsce - Alicja Cieśluk

II miejsce - Maciej Nabakowski

III miejsce - Adam Domian

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów 650-lecia Warpun

Gratulujemy :)

• SZKOLNE MIKOŁAJKI

• Nowa galeria SZKOLNE MIKOŁAJKI została dodana do albumu fotograficznego

Ponieważ wszyscy uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły są „bardzo grzeczni”, w Mikołajki odwiedził nas prawdziwy Mikołaj. Zawitał do wszystkich klas. Dzieci mówiły mu wierszyki i śpiewały kolędy, a Mikołaj rozdawał czekoladowe słodkości i prezenty.

.... o słodkie prezenty i Mikołaja ze świtą zadbał Samorząd Uczniowski :)))

• Bardzo dobry wynik naszego ucznia w Olimpiadzie PCK

• Trzecia edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia w formie online dobiegła końca.

Łącznie do olimpiady przystąpiło ponad 980 uczniów szkół województwa warmińsko-mazurskiego, spośród których wyłoniono 10 zwycięzców - wśród nich na wysokiej pozycji - czwartym miejscu w województwie nasz uczeń klasy 8 - Maciej Nabakowski

Gratulujemy! Maciej wykazał się szeroką wiedzą w zakresie zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, wpływu środowiska na zdrowie oraz pierwszej pomocy. Dziękujemy też innym uczniom z klasy 7 i 8 za wzięcie udziału w tej Olimpiadzie.

• Zaczarowany świat magii i wróżb w przebraniu stylizowanym na lata 60/70 czyli Andrzejki w naszej szkole

•     Środa w naszej szkole przebiegała  pod hasłem lata 60 / lata 70. Tego dnia we wszystkich klasach królowały spodnie dzwony, kolorowe koszule i ubrania w stylu „dzieci kwiaty”.
                Uczestnicy andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukali swojej szczęśliwej liczby, poznawali znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

• Nowa galeria Dzień Postaci z Bajek została dodana do albumu fotograficznego

25 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie przebrali się za swoich ulubionych bohaterów, przynieśli też do szkoły pluszaki. Uczniowie z Koła Teatralnego pod opieką p. W. Lewandowskiej przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek przedstawienia pacynkowe: "Czerwony Kapturek" oraz "Trzy świnki". Zorganizowali też zabawy ruchowo-taneczne oraz konkurs plastyczny "Moja zabawka". To było ciekawe i radosne spotkanie we wspólnej bajce:)

Podczas przedstawienia został wykorzystany sprzęt #LabolatoriaPrzyszlosci