• KONKURS PLASTYCZNY

• dla uczniów klas I - IV szkół podstawowych woj. warmińsko-mazurskiego

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie serdecznie zaprasza dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. ”Zdrowe, smaczne, kolorowe – #KupujŚwiadomie produkty krajowe”.

Celem konkursu jest budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci, a także kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat.

W pracach plastycznych obowiązkiem jest wykorzystanie w swojej pracy oznaczenia PRODUKT POLSKI.

Formularze zgłoszeniowe i Prace konkursowe, należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej (zdjęcie lub skan/plik w formacie JPG, TIFF, PDF itp.) drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 maja 2024 r. na adres: konkurs.olsztyn@kowr.gov.pl w tytule wpisując: KONKURS PLASTYCZNY - „Zdrowe, smaczne, kolorowe – #KupujŚwiadomie produkty krajowe”

Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

• V Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

• W dniu 22 kwietnia Dominik Puławski, który wykazał się najwiekszą wiedzą przyrodniczą w szkole, wziął udział w finale V Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego. Dziekujemy za godne reprezentowanie szkoły:)

• BIG Challenge

• W dniu 9 kwietnia odbył się finał konkursu języka angielskiego  ‘The Big Challenge.’Uczniowie mieli za zadanie napisać  test leksykalno-gramatyczny. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie klasy 5:
            1. Marta Połukord
            2. Lena Dajnowska
            3. Karol Jędrzejczyk
            4. Wojciech Nabakowski
            5. Maria Rudnik
            Wszystkim uczestnikom należą się słowa podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie się do konkursu i jego ostateczną realizację. Wyniki uczniów w skali całej populacji krajowej będą znane w czerwcu.

Wojtek Samborski

• Sadzimy las

• Nowa galeria Sadzimy las została dodana do albumu fotograficznego

10 kwietnia- uczniowie klas IV-VIII brali udział a akcji SADZENIA LASU. Wyjechaliśmy grupą 70 osobową i posadziliśmy ponad 1500 sadzonek dębów. Wszyscy uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem i jako szkoła usłyszeliśmy wiele pozytywnych komentarzy ze strony Panów leśników. Po ciężkiej pracy mieliśmy przygotowane ognisko. Każdy z uczestników otrzymał upominek - komin z nadrukiem zwierzęcia leśnego.

K. Jaskulska

• Konkurs recytatorski poezji religijnej i patriotycznej

• UWAGA: zmiana terminu eliminacji szkolnych

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do dn. 14 V w sekretariacie szkoły.

Eliminacje szkolne odbędą się 17 V (piątek) o godz. 9:40 w sali 2s

Konkurs przeprowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych.

- Kategoria I -  klasy I-III

- Kategoria II -  klasy IV-VI

- Kategoria III -  klasy VII-VIII

Każdy z uczestników przygotowuje się do recytacji jednego wybranego utworu  poetyckiego o tematyce religijnej lub patriotycznej.
            Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji: do 5 minut.

Regulamin konkursu na szczeblu powiatowym: Regulamin_konkursu_recytatorskiego.pdf

• Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

• 21 marca, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania zadań w ramach Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W naszej szkole w konkursie uczestniczyło 21 uczniów z klas II-VII. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy uczestnikom sukcesów.

Aneta Reginia

• Międzynarodowy Dzień Matematyki

• Międzyklasowy konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki. Bezkonkurencyjna klasa VII. Gratulujemy! Wykorzystano wyposażenie zakupione z #laboratoriumprzyszłości.

• Czytam z klasą

• Klasa II ukończyła I moduł  "Bądź dobry dla ludzi" międzynarodowego projektu "Czytam z klasą".  Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem "Na tropach dobroczynności". Uczniowie dobre przykłady z literatury poparli własną akcją charytatywną na rzecz braci mniejszych:)

• MISTRZOSTWA ŚWIETLICY W WARCABACH

• 1 i 8 marca 2024 roku rozegrany został turniej o mistrzostwo świetlicy w warcabach. Z 10 uczestników najlepsza okazała się Kinga Pietrzyńska z kl. III. Gratulujemy Kindze, ale i pozostałym uczestnikom za wolę walki i superkoncentrację:)!

Kornelia Lemecha, Piotr Parda

• CZARY-MARY, KURCZAK!

• Nowa galeria CZARY-MARY, KURCZAK! została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klas1-3 wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze. Odwiedzili norkę wielkanocnego zajączka, wykonali wielkanocne cuda, widzieli czary mary a także zaskoczeni byli "nerwowym śmingusem dyngusem":)!

• Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Warpunach z siedzibą w Zyndakach zaprasza

• rekrutacja 2024/2025

Drodzy rodzice/opiekunowie prawni zapisujący dziecko do klasy 1

informuję, że już 5 lutego rusza rekrutacja do klasy 1 naszej szkoły.

Dokumenty można pobierać bezpośrednio ze strony w zakładce Dokumenty - Rekrutacja 2024/2025

lub w sekretariacie szkoły

lub w przedszkolu Słoneczko w Warpunach.

Do klasy 1 w pierwszej kolejności przyjmujemy dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. Kandydaci zamieszkali poza obwodem naszej szkoły mogą być przyjęci do klasy 1 po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli będziemy jeszcze dysponować wolnymi miejscami w II etapie.

Zapraszamy :)

Małgorzata Trzeciakiewicz